Licence B

Trenér II. třídy

Licence B je druhým nejvyšším stupněm trenérské kvalifikace. Opravňuje jeho držitele k výkonu funkce profesionálního trenéra v ČR. Na základě absolvování akreditovaného vzdělávacího programu lze požádat o vydání živnostenského oprávnění, resp. založení živnosti. Absolventi se mohou uplatnit např. jako vedoucí trenéři krajských středisek nebo jako asistenti trenéra seniorské reprezentace.

Podmínky:

• vlastnictví Licence C, věk minimálně 18 let
  • minimálně 1 rok trenérské praxe na úrovni trenéra Licence C
  • úplné středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou nebo absolvování rekvalifikačního kurzu nahrazujícího maturitní zkoušku u právního subjektu, který má příslušnou akreditaci MŠMT
  • zaplacení stanoveného poplatku dle požadavků organizátora školení
  • aktivní trenérská činnost v oblasti práce s mládeží

Zisk licence B a její udržitelnost:

• absolvování příslušného školení s kladným závěrečným hodnocením, vypracování a obhajoba závěrečné práce
  • školení probíhá formou pěti třídenních konzultací v rozsahu 150 hodin (pro uchazeče bez maturity + 50 hodin přípravný kurz)
  • obsah teoretické výuky zajištuje VŠTVS Palestra v Praze. Obsah praktické výuky zajišťuje AČR
  • platnost licence je 4 roky (vždy do 31. 12. roku, v němž uplynou 4 roky od data jejího udělení)
  • pro prodloužení platnosti licence o další 4 roky je nutné absolvovat doškolovací semináře v celkové hodnotě 16 bodů (min. 1x jednodenní doškolovací seminář)