Autoklub sport rescue

Specializovaný záchranný systém zaměřený na vyproštění osob z havarovaných vozidel, hašení požárů a technickou pomoc při automobilových závodech. Výbava vozidel je specifikována mezinárodní řády FIA a obsahuje ruční a hydraulické vyprošťovací nářadí, hasící techniku, vybavení pro likvidaci úniků ropných látek a první pomoc.

Posádku tvoří vždy minimálně 2 záchranáři s licencí AS AČR, v některých případech jsou posádky kombinovány s lékaři pro včasný, rychlý a efektivní zásah (nejčastěji rally, ale také někdy autocross). Každý ze záchranářů musí každoročně absolvovat školení pro záchranný systém, vyžaduje se jejich připravenost pro hašení, vyprošťování, základní první pomoc, asistenci u činnosti zdravotnických záchranářů, musí ovládat sportovní řády a systém řízení závodů v rally, do vrchu, na okruzích, v autocrossu nebo rallycrossu včetně vlajkové signalizace.

Mimo oficiální automobilové akce organizované pod hlavičkou FIA a Autoklubu České republiky je možné si asistenci ASR objednat také na všechny ostatní motoristické akce.

Autoklub ČR
Záchranáři Autoklub Sport Rescue mají za sebou perné období
07.07.2021 | 13:30

Dlouhodobě významnou součástí Autoklubu České republiky je Autoklub Sport RESCUE. Tým záchranářů má za sebou perné období. Kromě řady…