Česká motoristická scéna se dočká nového formátu, který propojí závody, zákulisní příběhy i přímý kontakt s fanoušky. Moderátorská dvojice Nikola Moučková Červinková a Radek Mazal, známá z vysílání TV Nova, chystá na březen první sérii živých motoristických talkshow pod názvem We Are Live.

Nový projekt nabídne fanouškům motorsportu otevřený a autentický pohled na svět závodění – od Rally Dakar přes MotoGP nebo Formuli 1. Právě v těchto disciplínách oba moderátoři dlouhodobě působí a pohybují se v jejich zákulisí.
Mužský a ženský pohled. Bez přetvářky. Blízko fanouškům
We Are Live staví na spojení dvou rozdílných, ale vzájemně se doplňujících pohledů – mužského a ženského – a na přímém kontaktu s publikem. Název projektu odkazuje na známou hlášku Radka Mazala z Formule 1 „We are live“ a přesně vystihuje jeho filozofii: být živě mezi lidmi, v jejich městech, bez bariér.
„Nechceme dělat klasické rozhovory. Chceme mluvit otevřeně o tom, co závodění opravdu obnáší – o tlaku, chybách, návratech i radosti z vítězství. A hlavně to chceme sdílet přímo s fanoušky,“ říká Radek Mazal.

Diváci se mohou těšit na otevřené debaty, zákulisní historky, technická okénka, atraktivní soutěže a na některých zastávkách také na dakarské stroje a závodní techniku přímo na místě
Dakar v hlavní roli a špičkoví hosté
Hlavním tématem první série bude Rally Dakar a osobnosti, které s touto legendární soutěží neodmyslitelně patří. We Are Live si zakládá na výběru špičkových a zajímavých závodníků, kteří mají co říct nejen o závodění, ale i o životě kolem něj.
📍 První tři zastávky We Are Live – březen 2026
🗓️ 11. 3. – Most, 19:00 Kino Kosmos
Hosté:
- Dušan Drdaj
- Adam Peschel
Vstupenky: předprodej vstupenek-Most
🗓️ 18. 3. – Šternberk (u Olomouce), 19:00 Kulturní dům
Hosté:
- Martin Michek
- Rudolf Lhotský
- Martin Prokeš
Vstupenky: předprodej vstupenek-Šternberk
🗓️ 21. 3. – Česká Lípa, 18:00 Jiráskovo divadlo
Hosté:
- Milan Engel
- Martin Šoltys
Vstupenky: předprodej vstupenek-Česká Lípa
Nový projekt, který chce růst s fanoušky
We Are Live vzniká jako dlouhodobý motoristický projekt s ambicí postupně objet celou Českou republiku. První březnové večery jsou jeho startem – a fanoušci mohou být u zrodu něčeho nového.
„Chceme, aby každý večer byl jiný, reagoval na město i publikum. Aby lidé neodcházeli jen s podpisem, ale se zážitkem,“ doplňuje Nikola Červinková.
Více informací:
🌐 wearelive.cz
📲 Instagram / Facebook: @ wearelive.cz, @radekmazal, @nikolacervinkova, @michaeldvoracek