Kalendář MČR 2026 v motoskijöringu

Pro rok 2026 samozřejmě připravujeme další ročník tradičního seriálu v motoskijöringu.  Dne 12. 12. 2025 se sešli zástupci pořadatelů v Dobřanech v Orlických horách, aby sestavili kalendář závodů pro sezónu 2026. Vzhledem k nejisté zimě mají většinou pořadatelé zapsané do kalendáře dva termíny. Seriál by měl začít tam, kde v sezóně 2025 skončil, a to na trati v Rudníku. Tady je přehled termínů:

  1. závod neděle 11. 1. 2026 Rudník
  2. závod sobota 17. 1. 2026 Dolní Lipka
  3. závod neděle 18. 1. 2026 Dobřany v Orlických horách
  4. závod sobota 24. 1. 2026 Letohrad
  5. závod neděle 25. 1. 2026 Klášterec nad Orlicí
  6. závod sobota 7. 2. 2026 Dolní Lipka
  7. závod neděle 8. 2. 2026 Rudník
  8. závod sobota 21. 2. 2026 Klášterec nad Orlicí
  9. závod neděle 22. 2. 2026 Dobřany v Orlických horách

Závody jsou plánovány na osvědčených tratích v Dobřanech v Orlických horách, Klášterci nad Orlicí, Rudníku a Letohradě. Premiéru bude mít nová trať v Dolní Lipce nedaleko Králík, kde se už mělo jet v roce 2025, ale klimatické podmínky to nedovolily.

Mistrovství se pojede jako OPEN Mistrovství ČR „ORION-SHIVA KTM“ 2026 což znamená, že se mohou účastnit a bodovat i zahraniční jezdci.. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první tři místa v kvalifikaci. Prvních deset jezdců seriálu 2025 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění.  Předpokládáme, že se některých závodů opět zúčastní lotyšští jezdci, kteří se v posledních dvou letech výrazně prosazovali na stupních vítězů. Pro rok 2026 je v Lotyšsku také vypsáno oficiální mistrovství v motoskijöringu, na které jsou zváni i naši jezdci.

I v roce 2026 si budou moci zajezdit nelicenční hobby závodníci, kteří pojedou při všech závodech MČR seriál „Orlického poháru“. Tyto závody jsou rovněž divácky zajímavé a účastní se jich velké množství dvojic. První tři z nich pak mají právo zúčastnit se s určitou podporou sponzora seriálu i MČR v dalším roce.

Mistrovské závody v motoskijöringu pořádáme už od roku 1998. V některých letech k nám byla zima příznivá – třikrát jsme odjeli dokonce deset zimních závodů. Ale dost často jsme museli neustále improvizovat s termíny závodů. Celkem šestkrát jsme mistra vyhlásili z výsledků jednoho závodu, třikrát jsme neuspořádali ani jeden závod.

Přejeme si, aby nám vyšlo počasí a uspořádali jsme tak co nejvíce závodů. Nadále chceme, aby závody probíhaly v přátelském prostředí a líbily se nejen jezdcům, ale i přihlížejícím divákům. O všech informacích budeme pochopitelně informovat.

Josef Vašíček

Seznam prioritních jezdců pro MČR 2026:

1 Pavel Dvořáček

2 Raivis Eikmanis (Lotyšsko)

3 Raivis Zolmanis (Lotyšsko)

4 Josef Podzimek

5 Lukáš Mohaupt

6 Gatis Zundovskis (Lotyšsko)

7 Josef Novák

8 Tomáš Fogl

9 Pavel Šmahel

10 Pavel Křížek

Sdílet