Federation Internationale de l'Automobile Fédération Internationale de Motocyclisme European Motorcycle Union Fédération Internationale des Véhicules Anciens Český olympijský výbor
AutoklubMotorsportZájmová činnostOstatní

PROBĚHLO DRUHÉ ZASEDÁNÍ NOVÉHO PREZÍDIA AUTOKLUBU ČR

Sídlo Autoklubu ČR se dnes stalo místem konání dalšího zasedání Prezídia Autoklubu ČR. V úvodu jednání podal prezident Autoklubu ČR, Jan Šťovíček informaci o úspěšné schůzce s ministryní školství mládeže a tělovýchovy a její náměstkyní, se kterými se dohodli o vzájemné intenzivní spolupráci.
Dalším bodem jednání Prezídia byl Nadační fond Autoklubu ČR, který úspěšně funguje a podpořil již mnoho talentovaných jezdců. Prezident AČR odstoupil z pozice předsedy Nadačního fondu a na post předsedkyně byla schválena paní Yvonna Kneblová. Další změnou ve vedení Nadačního fondu je na pozici Petra Válka, který nás bohužel po těžké nemoci opustil dne 5. ledna 2017. V jeho funkci ho nahradí Květoslav Mašita. Revizorem byl jmenován Ing. Tomáš Reif.
Prezídium bylo seznámeno s výsledky Valné hromady Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, která proběhla dne 11. ledna 2017. Asociace center sdružuje osoby, které jsou vlastníky nebo provozovateli center pro zdokonalovací výcvik řidičů a metodicky řídí a organizuje jejich činnost. Valná hromada odvolala stávající výkonný výbor a zvolila nový tříčlenný výbor ve složení Jan Šťovíček, Dalimil Frič a Jiří Volovecký. Předsedou Asociace center byl zvolen Jan Šťovíček.
Dále byl schválen rozpočet pro rok 2017. Výkonný ředitel podotkl zásadní body v hospodaření a sledování jednoho z hlavních cílů nového Prezídia AČR, kterým je diverzifikace zdrojů. Důležitým úkolem je optimalizace hospodaření budovy Autoklubu ČR a nové projekty, které přinesou “soukromé” finance. Prezídium bylo informováno o pokračování úspěšné spolupráce se společností Peugeot ČR v oblasti rally a juniorských jezdců.
Viceprezidenti a jednotlivé subjekty Autoklubu ČR informovali přísedící o své činnosti a přípravě sezony. Automobilový sport začíná s jednotlivými podniky v měsíci březnu 2017. Motocyklový sport sezonu odstartoval již v neděli 15. ledna 2017 prvním závodem seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu a připravuje podniky na ledové ploché dráze.

Další zasedání Prezídia Autoklubu ČR proběhne 21. února 2017.