Okruhová Československá Trofej startuje

O víkendu 22.-23. dubna 2022 proběhne první závod třídílné Československé Trofeje, která je vypsaná především pro vozy E1, E1 Nat, E2SH, které od roku 2022 nespadají do Divize 4. Jedná se o společný projekt Autoklubu ČR a SAMŠ primárně pro jezdce a soutěžící z České a Slovenské republiky a držitele těchto vozů.

Zmíněný dubnový a poté i srpnový závodní víkend se odehraje na Slovakiaringu, trofej vyvrcholí v září v Brně. Statovat zde mohou i všechny ostatní vozy opatřené sportovním průkazem AČR a SAMŠ. Prakticky se tak mohou zúčastnit všechny vozy vyjma formulí. Pro Československou Trofej bude vypsáno 6 sprintových závodů a je rozdělena do dvou skupin. Vklad ve výši 300 Eur lze doplnit o tréninkové jízdy a boxy. V pátek lze koupit 1 tréninkovou jízdu za částku 80 Eur, box na víkend stojí 240 Eur. V ceně startovného je 2x volný trénink, 1x kvalifikace a 2 závody.

Základní informace k Československé Trofeji najdete zde.

Zvláštní ustanovení závodu najdete zde.