ČEŠI V ČELE SVĚTOVÉHO FLAT TRACK ŠAMPIONÁTU

Čeští jezdci Ondřej Svědík a Ervín Krajčovič kralovali v úvodním podniku pětidílného seriálu mistrovství světa ve Flat tracku a po závodě v britském Manchesteru jsou v čele průběžné klasifikace.

Skvělý Ondřej Svědík na svém motocyklu Yamaha nebyl v sobotu večer na deštěm zkrápěném „National Speedway Stadium“ k poražení. Sedmadvacetiletý jezdec vyhrál všechny čtyři kvalifikační jízdy. „Byla to pro mě nová zkušenost. Trať v Manchesteru je velmi odlišná od té, kde jsem závodil před tím, ale musím říct, že jsem si to užil. Vyhrát první závod šampionátu je pro mě obrovský úspěch. Před námi je však ještě celý seriál a tento výsledek je zatím jen dobrým začátkem mé cesty šampionátem. Podmínky byly ze začátku náročné a po dešti hodně mokro, ale po úpravě dráhy to bylo mnohem lepší. Z vítězství mám velkou radost,“ řekl vítězný Ondřej Svědík.

Největším soupeřem Svědíka byl jeho krajan Ervín Krajčovič na stroji KTM, medailista loňského světového šampionátu. Krajčovič však musel bojovat o druhé místo velmi urputně, protože za prvním Svědíkem byl po kvalifikačních jízdách Jarred Brook z Austrálie a třetí Halbert z USA, tedy jezdci ze zemí zaslíbených právě Flat tracku.

Výkony Ondřeje Svědíka a Ervína Krajčoviče potvrdily, že naši jezdci patří k absolutní špičce této disciplíny. Český národní šampionát patří k nejlepším v Evropě a práce manažera Pavola Pučka přináší ruku v ruce s výkony jezdců své ovoce. V seriálu jsou celkem tři čeští jezdci, tím třetím je Tomáš Kolařík, který se jen těsně neprobojoval do jízdy poslední šance.

Úvodní závod mistrovství světa FIM Flat track 2023 se jel za nesmírně těžkých podmínek a hrozilo, že déšť závod předčasně ukončí. Rozsáhlá a perfektní úprava dráhy však zajistila, že se závody po krátkém zpoždění odjely a diváci, spolu s fanoušky sledujícími akci živě na FIM-MOTO.TV, čekal adrenalinový závěr programu s osmnácti jízdami.

Seriál se nyní přesune do maďarského Debrecínu, kde proběhne 10. září druhé finálové klání. Příznivci Flat tracku se mohou těšit na 23. září, kdy budou jezdci tohoto seriálu bojovat o další body na známém oválu v Pardubicích.

www.flattrack.cz

 

Sdílet