Český reprezentant Richard Sopuch obsadil ve čtvrtém kole italského mistrovství sportovních prototypů na okruhu Mugello Circuit sedmé místo. Ve svých sedmnácti letech už má za sebou mimo jiné úspěšné působení ve F4 CEZ Academy a debut v pohárovém Twingo Cupu.

Mladý český jezdec startuje v šampionátu Italian Sport Prototypes Championship s prototypem Wolf Raiden GB08 z dílen Wolf Racing Cars. Po svém závodním debutu v roce 2025 byl letos vybrán do prestižního programu Wolf Academy, což je komplexní program pro mladé talentované jezdce. Kromě závodů a testování se tak detailně seznámí s technikou a dynamikou závodních vozů, fyzickou přípravou a také mediálním školením.

V kvalifikaci čtvrtého závodního víkendu zajel Richard solidní osmý čas, kterým zaznamenal prozatím svůj druhý nejlepší kvalifikační výsledek v letošní sezóně.
V první závodní jízdě figuroval okolo desátého místa, ale v polovině musel pro poruchu odstoupit. Kromě nulového bodového zisku to znamenalo posun na startovním roštu nedělního závodu až na 12. pozici.

V průběhu druhého závodu, který doprovázelo množství dramatických soubojů a předjížděcích manévrů, se Richard propracoval až na konečné sedmé místo, což je velice solidní výsledek.
„Mrzí mě sobotní odstoupení po technické poruše, ale jsem rád, že jsem mohl v neděli startovat. Sedmé místo po startu ze dvanácté pozice určitě beru, bylo to asi maximum, kterého jsme mohli dosáhnout. Už se těším na další závody,“ zhodnotil závodní víkend v Mugellu Richard Sopuch.
Šampionát Italian Sport Prototypes Championship pokračuje pátým závodním víkendem v termínu 18. – 20. září 2026 v Misanu.
(Jan Koudelka)