Proběhlo školení porotců pro Drifting v Brně

O víkendu 23-24. 10. 2021 se uskutečnilo profesionální školení porotců, které se konalo pod záštitou FIA Sport Grant Programme a Autoklubu České republiky. David Kalaš jako hlavní školitel připravil velmi zajímavý a propracovaný program. Hlavním cílem bylo sjednotit systém a styl hodnoceni tohoto velmi rychle rozvíjejícího motoristického sportu po celém světě.

Po dohodě FIA, Autoklubu ČR a promotéra Czech Drift Series se toto školení konalo při finále CDS na Autodromu v Brně. Budoucí rozhodčí tak měli možnost být v těsném kontaktu s organizátory, jezdci i tratí. Mohli tak zažít realitu jejich budoucí profese. Školení se zúčastnilo 26 lidí. Byli mezi nimi promotéři, jezdci, současní porotci, ale i dlouholetí fanoušci této krásné disciplíny. Na závěr byla připravena písemná i praktická zkouška přímo při závodech. Úspěšní účastníci poté dostali oficiální certifikát o školení. Tímto se drifting opět posunul na profesionálnější úroveň. Speciální poděkování patří lidem, kteří se zasloužili o to, že se školení mohlo uskutečnit. Jsou jimi Luka Midali z FIA, generální sekretář Autoklubu ČR Tomáš Kunc a David Kalaš z FIA Drifting Commission.