Putovní pohár si z Poříčí odvezl Kubíček

Třetí podnik Mistrovství České republiky se uskutečnil ve dnech 14. až 15. srpna na trati v Poříčí nad Sázavou. Zdejší trať mají v oblibě nejen místní, ale vždy se sem sjíždí i velké množství přespolních fanoušků. Prestižní divizi Super Buggy ovládl český reprezentant Jakub Kubíček se svým Fordem V6 Zomer. Ten sváděl vyrovnané souboje s rivalem Petrem Nikodémem. Třídu šestnáctistovek vyhrál Jakub Novotný před Filipem Hartmanem a Jiřím Rezkem. Na startu nechyběli ani juniorští závodníci, z nichž byl, stejně jako v Přerově, nejúspěšnější Arnošt Florián. Mezi speciály třídy Touring Autocross zvítězil Marcel Dlesk se svým Mitsubishi, v šestnáctistovkách bral zlatý pohár Luděk Doubravský. V Poříčí trať sedla také Tomášovi Sašlerovi, který se stal vítězem třídy D2. Mezi dětmi zvítězil v divizi RB160 Michal Hrčka, v silnějších RB125 bral pohár za první místo Ladislav Jiřička. Nejsilnější divizi Racer Buggy, tedy dvěstěpadesátky, ovládl Petr Bílek. Vítězem divize Kartcross se stal poprvé ve své kariéře Josef Švorc. Poslední srpnový víkend se seriál Mistrovství České republiky přesune na Vysočinu, konkrétně na trať v Humpolci.