Formuli 1 si prohlédli závodníci veteráni i naděje motorsportu

V neděli 27. června 2021 Formuli 1 u Autoklubu ČR obdivovala široká veřejnost. Večer se pak monopost odstěhoval do salónku Grand Prix, aby si ho během pondělí mohli prohlédnout členové Klubu závodníků veteránů AČR a nejmladší naděje českého motorsportu.

Bývalým závodníkům se Formule 1 moc líbila. Ale ještě více času strávili u vedlejšího monopostu Tatra 607 z roku 1950, o kterém jim poutavě povyprávěl nad otevřenou kapotou motoru jeho majitel Vladimír Vávra.

Příležitost vidět na vlastní oči Formuli 1 se nenechali ujít nejmladší závodníci. Osmiletý autokrosař Oliver Šille (na snímku) třeba prohlásil, že Formule 1 je krásná, ale Tatra 607 se mu líbí víc, i proto, že krásně voní benzínem. Závodníkům veteránům se pochlubil, že už je mistrem republiky a Jardu Hoška, svého závodnického kolegu (76 let), samozřejmě zná.