David Fabián závodil na ME v Itálii

Prvního závodu Mistrovství Evropy v Itálii se o posledním květnovém víkendu zúčastnil člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky a český reprezentant David Fabián.

Patnáctiletý závodník získal během sobotního závodu 2. místo v silné konkurenci jezdců z Evropy ve třídě Youth Championship. Sekce sobotního závodu byly plné vody, náročného terénu, plné kamení a technických úseků.

V neděli se juniorský reprezentant postavil se svým motocyklem Beta Factory 125 na start kategorie Junior, která je vypsána do 23 let. Starší jezdci zde bojovali na třístovkách, ale David kvůli věkovému limitu musí jet ještě na stopětadvacítce. Ve velmi dobré konkurenci si vedl velice dobře a v cíli byl klasifikován na 3. místě.