Jednal Výkonný výbor motocyklového sportu AČR

Ve čtvrtek 27. února 2020 se v Heinzově síni klubového domu sešel Výkonný výbor motocyklového sportu. Po schválení zápisu z minulého jednání viceprezident pro motocyklový sport Petr Moravec informoval o změně Organizačního a jednacího řádu Autoklubu ČR. Stejně jako o den dříve na Výkonném výboru automobilového sportu byl představen manažer reprezentace Jakub Schimmer, který má zároveň na starosti zpravodajství z dění v motoristickém sportu. Zásadní změnou v oblasti finanční podpory reprezentantů ze strany MŠMT je povinnost Autoklubu ČR vést dotační agendu přímo, nikoliv prostřednictvím reprezentantů, jak tomu bylo doposud.

Následovaly zprávy z jednotlivých komisí. Petr Moravec za disciplínu plochá dráha konstatoval, že v letošních klimatických podmínkách nebylo možné na území České republiky uspořádat ani jeden podnik ledové ploché dráhy, ale sezóna je rozjetá a jezdci se zúčastňují závodů mistrovství světa. Silniční motocykly mají dle slov předsedy Matěje Smrže připravené všechny kalendáře, kdy se jezdci některých seriálů podívají také na Slovensko. Upozornil i na nové středisko v Jičíně. Také Komise motokrosu má sezónu připravenou, v letošním roce jsou na programu v České republice čtyři velké podniky mistrovství světa a Evropy. Připraveno je též soustředění pro juniory. Dostalo se i na informaci o uveřejnění aktualizovaného Lékařského řádu Autoklubu ČR v Ročence. Nově je součástí vydání licencí FIM a FIM Europe i podepsání prohlášení a seznámení se s Antidopingovým vzdělávacím materiálem.