Sportovní odpoledne pro děti z dětských domovů

Czechsupermoto.cz klub v AČR pořádal sportovní odpoledne pro děti z dětských domovů s představením disciplíny supermoto, prezentace práce a aktivit Autoklubu České republiky. Děti všech věkových kategorií měly možnost si vyzkoušet na autodromu ve Vysokém Mýtě ve spolupráci s ambasadory akce několik sportovních disciplín včetně disciplíny supermoto.

Pro děti byly připraveny mimo jiné i ukázky výjezdové skupiny hasičů. Červený kříž demonstroval záchranu lidského života a zapojil děti do živé debaty o první pomoci. Dopravní hřiště na nádherném autodromu bylo vyhrazeno pro speciální „opičí dráhu,“ kterou děti absolvovaly na koloběžkách a náramně se u toho bavily. V závěru odpoledne byla dětem předvedena ukázka jízdy na speciálu supermoto. Pohoda, radost a úsměvy dětí s komplikovaným startem do dospěláckého života, byly pro všechny organizátory tím největším oceněním. Celkem se zúčastnilo téměř třicet dětí z DD Holice, DD Potštejn a soukromého dětského domova Markéta.