STANOVISKO AUTOKLUBU K NEHODĚ V MERKLÍNĚ

V neděli 24. března 2019 v dopoledních hodinách se stala nehoda při měřeném tréninku na motokrosové trati v Merklíně na Plzeňsku. Jezdec ztratil kontrolu nad svým strojem a opustil trať. Bohužel došlo ke střetu s diváky, na místě ihned zasahovaly záchranné složky. Zranění diváci jsou v nemocnici mimo ohrožení života. Pro Autoklub ČR je bezpečnost prioritou, dlouhodobě přijímáme opatření k zajištění bezpečnosti diváků i jezdců. Bezpečnostní pravidla se neustále zpřísňují, podobné události jsou proto výjimečné. Zranění diváků v motokrosu nepamatujeme, čekáme na další informace, jak a proč k nehodě došlo, následně přijmeme další opatření, aby se zjištěná konkrétní příčina pokud možno neopakovala. Nicméně je potřeba si uvědomit, motorsport byl, je a bude sportem s určitým stupněm rizika, nejen u nás, ale na celém světě a ve všech disciplínách. Diváci jsou také odpovídajícím způsobem informováni a varováni.
Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR