První závod MMČR silničních motorek MOTOCh se konal na Slovakia Ringu

Ve dnech 28. – 30. dubna 2017 se konal první závod šestidílného seriálu  Mistrovství České republiky silničních motorek 125GP, MOTO3, 125 SP, SST300, 600SSP, SST600, SST 1000 a SBK.

Poprvé se odjely závody pod záštitou promotéra MOTOCh a proběhly hladce. V paddocku měli jezdci zajištěné zázemí a promo akce. V průběhu závodů byla zajištěna přítomnost médií, která se také účastnila tiskové konference. Pátek byl propršený, nicméně závodníci si vše vynahradili v sobotu, kdy se počasí umoudřilo a tak naši jezdci bodovali a umístili se na předních místech.

Pole position vybojoval ve tříde 600SSP Michal Chalupa. V sobotním závodě zvítězili v Mistrovství ČR –  125 GP Oldřich Podlipný, 125 SP Radek Lamich, SST300 Vojtech Schwarz 600SSP Michal Chalupa SST600 Bronislav Stas SST1000 Vaclav Bittman SBK Vaclav Rumlena.
Po nedělním závodě předala vítězné poháry národní delegátka ( zástupkyně FMS AČR) Dušana Harvanová:
125 GP Oldřich Podlipný, 125 SP Radek Lamich, SST300 Vojtěch Schwarz, 600SSP Michal Chalupa, SST600 Bronislav Stas, SST1000 Michal Prášek, SBK Václav Rumlena.
Druhý díl seriálu se bude konat 19. – 21. května 2017 v Pannoniaring v MaĎarsku opět pod taktovkou promotéra MOTOCh.