RENÉ DOHNAL VYHRÁL RALLYE ČESKÝ KRUMLOV V PEUGEOT RALLY CUPU

Do 51. ročníku Rallye Český Krumlov odstartovalo osm posádek seriálu Peugeot Rally Cup. Jihočeská soutěž je typická nejen proměnlivým počasím, ale také krásnými rychlostními zkouškami, zrádnými úseky a velkými horizonty. V posádkách tak budí tato soutěž oprávněný respekt a zejména noční průjezdy jsou vždy velkou výzvou. 

Hned v úvodní rychlostní zkoušce se na čelo průběžného pořadí prosadila posádka René Dohnal – Roman Švec a začala si budovat náskok, který v cíli činil bezmála minutu a půl na druhou dvojici v konečném pořadí. René Dohnal zvítězil v jedenácti ze čtrnácti odjetých erzet, většinu druhých a třetích míst si mezi sebe rozdělil David Štefan a Filip Ocelka. Celkem třikrát se mezi posádky s vozy Peugeot 208 Rally4 dokázal probojovat Miroslav Číž se starší „erdvojkou“ a náročnou soutěž dokončil na čtvrtém místě. Druhou pozici za vítězným Dohnalem obsadila posádka David Štefan – Ondřej Vichtora a bednu doplnil Filip Ocelka s Karlem Voltnerem.

„Z Krumlova mám vždy veliký respekt a letos to bylo umocněno tím, že jsem se vracel po nehodě v Kopné. Je náročné si to správně nastavit v hlavě, protože nechcete udělat nějakou hloupou chybu. Na druhou stranu se od vás očekává dobrý výsledek a k tomu všemu pocit, že celý tým makal na tom, aby se auto stihlo včas opravit a my mohli Krumlov jet. Nechcete jim to úsilí zhatit. Takže jsem odstartoval se všemi těmito myšlenkami, ale první sekce a celá etapa nám šla nečekaně dobře, včetně nočních průjezdů, které nejsou úplně mojí parketou. V neděli jsem špatně obul na první Malšín, něco jsme ztratili, ale podařilo se nám to vrátit na Malontech a pak jsem si náskok dokázal pohlídat až do cíle. Troufám si říci, že jsem se do toho zase dostal, zapsali jsme si důležité body do šampionátu i Peugeot Rally Cupu, nepotkal nás žádný technický problém, takže to byl velmi pozitivní víkend,“ prohlásil René Dohnal.

„Byl to náš první letošní start a Krumlov není na rozjetí zrovna snadnou soutěží. Takže jsme se nikam nehnali. Některé úseky byly vlhké po dešťových přeháňkách, k jezdecké chybě pak nebývá daleko, a proto jsem jel více hlavou. Ale oproti loňskému roku jsme si krásné krumlovské erzety užili. S ohledem na to, že jsme seděli v autě poprvé, jsme s druhým místem v cupu a čtvrtým ve dvoukolkách spokojeni. K tomu jsme vyhráli hodnocení dvoukolek v šampionátu ERT, což byl náš tajný cíl a z toho mám velkou radost, protože bych chtěl v tomto šampionátu letos pokračovat,“ zhodnotil svůj první letošní start David Štefan.

„Jsem rád, že se nám podařilo dojet do cíle, protože Český Krumlov je náročný. Například Malonty mají přes dvacet šest kilometrů a několik extrémně rychlých úseků. Když k tomu přidám horizonty a noční průjezdy, vůbec se nedivím, že k téhle soutěži i ostřílení matadoři přistupují s respektem. Já jsem celkem spokojený, mohlo to být sice lepší, ale několikrát se nám podařilo přeskočit i Davida Štefana a v cupu i dvoukolkách jsme skončili hned za ním, což považuji za dobrý výsledek,“ komentoval náročnou soutěž Filip Ocelka.

Dalším podnikem seriálu Peugeot Rally Cup bude červnová Agrotec Petronas Rally Hustopeče (14. – 15. června 2024)

(Jan Koudelka)

foto: rallyservice.cz

Sdílet