Přednáška a koncert v klubovém domě sklidily úspěch

Autoklub České republiky slaví letos 120. výročí založení. Na středu 15. května 2024 od 17.30 hodin pozval širokou veřejnost na přednášku o legendárním automobilovém závodu 1000 mil československých. Po přednášce pak od 19.30 hodin následoval koncert hudebního sboru Rainbow gospel. Večer tak připravil návštěvníkům unikátní spojení mobilního kulturního dědictví, duchovní hudby a architektury. Akce totiž proběhla v rámci doprovodného programu festivalu Open House Praha 2024, jehož součástí jsou o víkendu 18. a 19. května i prohlídky klubového domu Autoklubu ČR.

S Autoklubem ČR si společně připomněli svá jubilea všichni partneři. Festival Open House Praha slaví letos desáté výročí. Rainbow gospel, pěvecký sbor s kapelou, koncertuje již dvacet let. Od nejúspěšnějšího ročníku 1000 mil československých uplyne letos devadesát let.

Právě v roce 1934 tento závod, nad nímž držel patronát i prezident republiky T. G. Masaryk, měl nejkvalitnější obsazení. O jeho historii poutavě vyprávěl Petr Kožíšek z Národního technického muzea, autor vynikající monografie o tomto podniku.

➡️ Výkonný ředitel Autoklubu ČR Richard Gironi poděkoval Petru Kožíškovi za poutavé vyprávění a předal mu pamětní plakety Autoklubu.

Dnes se 1000 mil československých koná jako vzpomínková jízda historických automobilů a je jednou z nejprestižnějších veteránských soutěží u nás. Pravidelně startuje ve stejných kulisách a podle stejného scénáře jako kdysi. Opletalova ulice před Autoklubem ČR se ve středu 12. června 2024 od 12.00 hodin promění v závodní depo, příští den ráno od 6.00 hodin auta startují směr Bratislava. Trasa co nejvíc kopíruje tehdejší itinerář.

Přednáška a koncert se konaly ve Smetanově sále klubového domu Autoklubu ČR. Velkolepé a pro hudbu skvěle uzpůsobené prostory jsou součástí reprezentativního sídla, které pro Autoklub navrhl ve dvacátých letech minulého století architekt Pavel Janák.

Pěvecký sbor Rainbow gospel doprovázený pětičlennou kapelou pod vedením dirigentky Julie Bergerové zazpíval klasické i současné gospelové písně, zazněly ale také některé popové kousky v netradičních sborových úpravách. Jejich vystoupení jsou energická, zpívají rádi a tuto radost přenáší na posluchače. Letos slaví Rainbow gospel dvacet let na scéně a za dlouhodobou podporu poděkoval svým fanouškům vloni vydaným třetím albem Colors.

Ohlasy návštěvníků byly skvělé, večer se všem líbil.

Sdílet