Bohemia Rally Mladá Boleslav má schválené zvláštní ustanovení

Bohemia Rally Mladá Boleslav 2024, která se uskuteční 13. – 14. července, má od Autoklubu České republiky schválené zvláštní ustanovení. Zároveň jsme spustili příjem přihlášek k letošnímu ročníku. Pro vybrané třídy platí až do 21. června sleva na startovném.

„Dva měsíce před startem máme schválené zvláštní ustanovení k letošnímu již 51. ročníku a od 12. května jsme začali přijímat přihlášky od soutěžních posádek. Soutěž má zcela nový formát a pojede se pouze ve dvou dnech,“ oznamuje aktuální informace ředitel Bohemia rally Mladá Boleslav 2024 Petr Pavlát.

Bohemia Rally Mladá Boleslav 2024 je rozdělena na dvě etapy a trať měří celkově 484 kilometrů. Rychlostní zkoušky z toho tvoří 148 kilometrů. Ředitelství bude během soutěže umístěno na mladoboleslavském magistrátu. O velmi dobré spolupráci s městem Mladá Boleslav svědčí i fakt, že po oba soutěžní dny se pojede erzeta ulicemi města automobilů. Slavnostní start první posádky proběhne v sobotu 13. července v půl dvanácté ze Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi. Jedním z hlavních partnerů soutěže jsou i Sportovní a rekreační areály Mladá Boleslav. Ty nabízejí všem týmům ve dnech soutěže vstup do krytého bazénu i venkovního koupaliště zdarma (www.saramb.cz).  Posádky se tak budou moci osvěžit třeba po náročných dnech seznamovacích jízd.

Servisní areál je situován již tradičně na letiště v Hoškovicích, kde bude zřízena i fanzóna. Atraktivní a divácky hojně navštěvovaná supererzeta se pojede na autodromu v Sosnové v sobotu večer. Posádky na ní absolvují tři okruhy a první vůz kategorie Legend do ní odstartuje v 18:30 hodin a hlavní pole o půl hodiny později. V neděli je zařazena i polookruhová rychlostní zkouška Kvítkovice. Dominantní pak bude více jak dvaadvacet kilometrů dlouhá erzeta Radostín, která může v závěru soutěže pořádně zamíchat pořadím.

(Pavel Vydra)

www.rallybohemia.cz

www.facebook.com/rallybohemia

www.instagram.com/rallybohemia

foto: archiv pořadatele

Sdílet