Czech MX Junior: Sezóna 2024 bude zahájena v Heřmanicích

Dolní Heřmanice budou už v sobotu 11. května 2024 hostit první podnik motokrosového seriálu MX Shop Sekerka OPEN MČR juniorů a žen 2024! Ve třídách 65 ccm a 85 ccm se představí nejmladší závodníci, kteří už v nízkém věku sbírají cenné zkušenosti na evropské půdě. Silnější borci se představí ve třídách 125 ccm 2T a MX2 Junior. Už tradiční součástí závodů jsou ženy, které mají svou vlastní kategorii. Přijměte proto pozvání a dorazte podpořit své favority!

65 ccm

Nejmladší závodníci dávají do závodění maximum a věříme, že si na prvním mistrovství jezdci i fanoušci užijí zajímavé souboje! Mezi nejrychlejší české závodníky se bude řadit hned několik jezdců. Patrik Nohavica (Auctor MX Team) má našlápnuto na to, aby patřil mezi nejlepší závodníky ve třídě. Ohrozit ho může Josef Vrtal (ÚAMK Zejax Motoklub), Vojtěch Zendulka (Cermen KTM Racing Team) nebo David Podešva (WMZ Racing Team). Počítat musíme s nástupem síly a výkonu i od dalších jezdců. Rychlý je Tomáš Glogar (JB MX Racing), Milan Rubeš (JB MX Racing), Jaroslav Červ (Action Racing) i Michal Hendrych (Anette Racing Team). Ze zahraničních závodníků by mohl zabodovat Elias Eder (Motosport Chýnov) z Rakouska nebo Emil Dobisz z Polska.

85 ccm

Závodníci třídy o uplynulém víkendu odjeli první mezinárodní podnik v Dalečíně, který nastínil, jak by se mohlo našim závodníkům dařit. Série pro jezdce na pětaosmdesátkách je v seriálu MX Shop Sekerka OPEN MČR juniorů a žen 2024 vypsána jako národní. Jezdec ze zahraničí se závodů zúčastnit může, ale nebude hodnocen do průběžného hodnocení třídy.

Největším aspirantem na vítězství bude bezesporu Matyáš Výleta (KRTZ motorsport), který se svým věkem bude řadit mezi nejstarší a nejzkušenější ve třídě. Potrápit ho může Hugo Brant (Cermen Racing Team), jenž pravidelně získává zkušenosti na závodech mistrovství Evropy. Chybět nebudou ani další reprezentanti Ondřej Ludvík (KRTZ motorsport), Dominik Hasoň (JB MX Racing) a Jan Veselý (Anette Racing Team). Navázat na dobré výkony bude chtít Zdeněk Buštík (LUTCAR Team) i Jan Pokorný (GT2 Motorsport). Ze zahraničních závodníků může zabodovat polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov) nebo slovenský reprezentant Maxim Zimmerman (MTX Racing Team).

125 ccm 2T

Třída stopětadvacítek bude patřit mezi nejnabitější třídu! Spousta jezdců do třídy přibylo z nižších pětaosmdesátek. Útočit na titul bude chtít hned od prvního závodu Martin Červenka (Orion Racing Team), kterého může v cestě ohrozit hned několik pilotů. Jan Švandrlík (SMX Racing Team) má v novém týmu velkou motivaci bojovat o stupně nejvyšší. David Kadleček (Testa Racing Team) jede svou nejspíše poslední sezónu, kdy by mohl ve stopětadvacítkách atakovat pódiová umístění. Počítat musíme s výbornými výkony Adama Hrušky (MTX Racing Team) a Stanislava Pojara (MTX Racing Team). V barvách nového týmu nastoupí také Dominik Valter (MXTZ SD Install).  Výborné starty předváděl v loňském roce Václav Dohnálek (GT2 motorpsort) a i letos se očekává, že bude častokrát bojovat na čele závodu. Otázkou je účast Tomáše Ptáčka (Terrapro Racing), který už v loňském roce střídal třídy 125 ccm i MX2. Některých závodů by se měl zúčastnit i polský rychlík Seweryn Gazda (KMP Honda Racing Team).

Ženy

Mezi ženami je hned několik aspirantek na vítězství a věříme, že ženy udělají pořádné závody, stejně jako tomu bylo loni! Na startu by neměla chybět loňská mistryně Lucie Simonová (Simpo Racing), vicemistryně Barbora Laňková (Orion Racing Team), ani bronzová Jana Antošová. Loňských chyb se bude chtít vyvarovat Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team), která sbírá zkušenosti na závodech mistrovství světa i Evropy. Svou povedenou zimní přípravu bude chtít zúročit Karolína Boušková (ÚAMK Zejax Motoklub) i Kristýna Tomišková (Team Motokrosová Škola CZ). Ze zahraničních závodnic se můžeme těšit na rakouské trio jezdící v barvách SMX Racing Teamu Rudník. Pokud nedojde ke kolizi termínů se závody mistrovství světa a Evropy, uvidíme na startu rychlou Elenu Kapsamer. Účast potvrdila i Sarah Schnelzer a Alina Buchbauer, kterou znáte pod jménem Barthel. Slovenská reprezentantka Vanessa Zimmermanová (MTX Racing Team) se také účastní závodů mistrovství Evropy a můžeme očekávat, že své soupeřky potrápí!

MX2 Junior

Třída MX2 Junior se hodně prolíná se seniorskou třídou MX2, jediným omezením je však věk do 23 let. Adam Dušek (HT Group Racing Team), loňský mistr třídy, nepotvrdil účast v rámci celého seriálu, ale může se stát, že ho během sezóny na vybraných závodech uvidíme. Po roční pauze ohlásil návrat Tomáš Pikart (NEW2 Project), který se bude řadit mezi největší aspiranty na zisk mistrovského titulu. Do soubojů však mohou zasáhnout i další Martin Venhoda (Q Racing Team), Petr Rathouský (Orion Racing Team), Stanislav Vašíček (Q Racing Team), David Vondrák, Daniel Stehlík a další! V loňském roce se až do posledního kola prali o body Josef Novák (Cermen KTM Racing Team) s Jiřím Matějcem (MXTZ SD Install) a výsledky letošních již odjetých závodů ukazují, že jejich souboje budou pokračovat. V rámci přípravy na závody mistrovství světa by do některého ze závodů mohl zasáhnout také Julius Mikula (Osička MX Team). Věříme i v brzký návrat Vítězslava Marka (Cermen KTM Racing Team).

(TZ Czech MX Junior)

Foto: Jana Terešáková, Natálie Helmichová

Sdílet