První endurosprint sezony odstartoval v Brankách na Moravě

První endurosprint letošního seriálu Open MČR a PČR endurosprint 2024 odstartoval v Brankách na Moravě. Pořadatel připravil perfektní trať a na přípravě si dal opravdu záležet. Na jaře srovnal celý les pro endurotest, který byl svižný a rychlý. Cross test byl také skvěle připravený, lavice a skoky byly přiznané, ale nic nebezpečného, cross test obsahoval i část extrému, který byl bez větších záludností a atraktivní pro diváky. První endurosprint byl tedy skvěle připravený a samotní jezdci nešetřili chválou.

Jezdci začali najíždět již ve čtvrtek večer, v pátek probíhalo procházení testů a navečer technické a administrativní přejímky. Samotný start závodu proběhl v sobotu v 8:30, kdy odstartoval Open MČR neboli mistrák. Okruh začínal přejezdem, kdy si jezdci zahřáli motocykly a najížděli na cross test a následoval endurostest. Mistrák měl na kolo 25 minut a přebor odpoledne 30 minut. V neděli se startovalo v 9h, kdy mistrák s přeborem startovali společně.

Opět mezi mistrákem a přeborem proběhl již velmi oblíbený Přípravný podnik dětí. Startovalo se v 11:45hod. Děti jely 2x dvě 10-ti minutové rozjížďky na krásné, široké trati, kde mohly bez problému předjíždět, zkoušet zatáčky i rychlé rovinky. Trať vedla po části cross testu pro endurosprint, kde měly děti „namalovanou“ trať a vyjeté drážky, které ale nebyly nijak hluboké, mohly je objet případně vyzkoušet.

Hodnocené byly 3 kategorie – 50, 65 a 85. Rozjížďky se jely vždy dvě, a to 50 a společně 65 a 85. Z důvodu bezpečnosti, ale také aby si mohly zazávodit děti k sobě rovné. Počasí bylo parádní, neprášilo se, ale ani bahno. Všichni si to velmi užili, poměřili síly po zimě a také viděli co je potřeba zlepšovat. Těšíme se již na další podnik 11.5.2024 v obci Úterý.

Endurosprint v Brankách byl spolufinancován Zlínským krajem a městem Valašské Meziříčí.

Nesmíme ani zapomenout na velmi dobré občerstvení, které nabízelo širokou nabídku jídla po celý víkend.

Letošní sezona se skládá ze dvou seriálů, a to z klasického endura a endurosprintu. Klasická soutěž neboli klasické enduro má již v České republice dlouholetou tradici a jedná se o jednu z nejtěžších soutěžních disciplín vůbec. Endurosprint je zkrácená forma endura.

Rádi bychom připomenuli, že i v seriálu Open MČR a PČR enduro a endurosprint 2024 najde každý od začátečníků až po špičkové jezdce prostor pro to, aby se mohl účastnit a kvalitně poměřit síly s ostatními jezdci a kamarády.

Výsledky po prvním podniku jsou:

Open MČR E1 – Matěj Skořepa, Martin Balatka, Marek Borák

Open MČR E2 – Tomáš Pala, Ondřej Havrda, Vojtěch Sekanina

Open MČR E3 – Jakub Hedrlín, Filip Fiala, Jan Matějka

Open MČR 40 – Petr Křivánek, Miroslav Škaloud, Jan Unger

Open MČR ženy – Jana Kořenková, Zuzana Unger, Michaela Kavská

Open MČR absolutní junior – Tomáš Pala, Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín

Open MČR absolutní – Tomáš Pala, Matěj Skořepa, Ondřej Havrda

Již druhý endurosprint pokračuje 11.-12.5.2024 v obci Úterý u Plzně.

(Michaela Žaludová)

CzechEnduro.cz – Home

Sdílet