Domácí šampionát ČEZ MČR v ecoRally pokračuje na Moravě

Druhou soutěží ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally bude v termínu 10. – 11. května 2024 III. Futures Contproduct classic Rally Morava. Ta zavede posádky na atraktivní cesty vedoucí podhůřím Nízkého a Vysokého Jeseníku, i na trasy tradičního rallysprintu Rally Morava.

Šestidílný seriál šampionátu ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally čeká již tento měsíc druhá soutěž, která posádky dovede na Moravu a umožní jim vjezd na místa, kam se se svým vozem jinak běžně nedostanou. „V rámci druhé etapy umožníme posádkám výjezd až na horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, která se pyšní největší rezervní vodní turbínou v Evropě a též největším instalovaným výkonem v ČR dosahujícím 2x 325 MW,“ prozrazuje něco z lákadel vedle cest samotných ředitel soutěže Miroslav Frýdecký.

Na posádky III. Futures Contproduct classic Rally Morava čeká náročná trať s délkou 380 km a s celkem 230 kilometry měřených zkoušek. „Celá soutěž se již tradičně uskuteční v rámci běžného provozu za využití sériových elektromobilů a povede po silnicích nejrůznějších tříd a kvalit povrchů, zejména po tratích našeho tradičního rallysprintu Rally Morava, který s našimi pořadateli z Rallyklubu Šternberk letos připravujeme na první říjnový víkend,“ doplňuje Miroslav Frýdecký.

Stejně jako v předchozích dvou ročnících, i tentokrát naleznou posádky zázemí v olomouckém komplexu NUTREND World, kde bude pro soutěžní vozidla vybudována dobíjecí infrastruktura od technologického partnera společnosti Phoenix Contact. Ve spolupráci s partnerskou značkou nabíječek MyBox vyroste v areálu dvacet dobíjecích stanic s možností nabíjet současně až 40 soutěžních vozidel.

Více informací k soutěži lze nalézt na adrese http://rally-morava.cz/soutezici/regularity-rally/.

 

Sdílet