V POZNANI ODSTARTOVAL ČESKÝ RALLYCROSSOVÝ ŠAMPIONÁT

Úvodní podnik Mistrovství České republiky v rallycrossu a Rallycross Cupu se konal v polské Poznani. Po zimní přestávce se na závodišti sešla kompletní česká špička a diváci si mohli užít napínavé souboje ve všech kategoriích. Některé divize posílily, nejobsazenější byla podle očekávání kategorie N1600.

V ryze české divizi N1600 se z vítězství radoval Jan Dvořák s Renaultem Twingo, českou Trofej historických vozidel vyhrál Miloš Kutílek (HA-1600) a Petr Bílek (HA+1600). Dalším českým úspěchem bylo vítězství Romana Častorala v kategorii STC-2000, kterého posléze napodobil Ondřej Šenk v kategorii STC+2000.

V kategorii Super 1600 si první letošní vítězství odvezl Lukáš Pech (VW Polo), druhý skončil Libor Teješ (Audi A1) a bednu doplnil Petr Třešňák (VW Polo).

V nejsilnější divizi Super Cars si první body v letošní sezóně připsal za třetí místo Lukáš Červený.

Součástí podniku byl také seriál Rallycross Cup, ve kterém startovalo třicet českých jezdců.