Ceremoniální start opět v Praze, speciální zkouška v Chuchli a etapy na Šumavě. Lístky na Středoevropskou rally jsou již v prodeji.

Shakedown a ceremoniální start v Praze, superspeciální rychlostní zkouška opět na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli a etapy znovu na Šumavě a v Jižních Čechách. Druhý ročník Středoevropské rally (CER) se pojede jako předposlední díl letošního seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích od 17. do 20. října opět v České republice, Německu a Rakousku. Vstupenky jsou již k prodeji, veškeré informace o cenách, slevách a službách jsou na oficiální webové stránce www.centraleuropeanrally.eu.

„Koncept Středoevropské rally se v prvním ročníku osvědčil, takže jsme změnili jen pár logistických náležitostí, aby byl závod přívětivější pro samotné jezdce. Nově přibyl shakedown v Praze, závodníci budou navíc první noc trávit v České republice, nebudou tak muset absolvovat složité přejezdy do Pasova, jak tomu bylo vloni,“ říká Tomáš Kunc, generální sekretář Autoklubu České republiky a jednatel CER. „Chceme zase těsně vtáhnout fanoušky do dění v Praze na chuchelském závodišti a opět intenzivně jednáme o ceremoniálním startu na Pražském Hradě,“ doplnil.

Loni navštívilo premiéru Středoevropské rally celkem 125 000 diváků a organizátoři věří, že letos může být toto číslo ještě větší. Rally Pass stojí opět 99 eur a umožňuje přístup na všechny rychlostní zkoušky, které dohromady čítají více než 300 km. Výjimkou je pouze super rychlostní zkouška ve Velké Chuchli, na kterou je samostatná vstupenka v ceně 40 eur na stání a 80 eur k sezení. V nabídce je také oblíbená edice vstupenky „1 z 1000“ – za 125 eur návštěvníci získají speciální vstupenku v podobě kvalitní plastové karty doplněné šňůrkou na krk. K dispozici jsou také jednodenní vstupenky za 45 eur.

CER jako rodinná akce

CER je akcí pro celou rodinu. Děti do 16 let mají totiž vstup zdarma, na webu je možné pro ně rezervovat vstupenku. Slevy mohou využít i fanoušci rallye se zdravotním postižením, které bude stát účast na celém závodu 50 eur, v ceně je i jejich doprovod. Vstupenky, které jsou letos výhradně v tištěné podobě, by měly být expedovány od května. Novinkou je skutečnost, že všechny vstupenky musejí být viditelně umístěny na krku. Na webu jsou k dispozici také klíčenky na krk.

Ve čtvrtek 17. října je na programu shakedown, ceremoniální start, super speciální rychlostní zkouška ve Velké Chuchli a večerní test na Klatovsku, v pátek se pojedou vždy dvakrát rychlostní zkoušky v Janovicích nad Úhlavou, Šumavských Hošticích a Strašíně. V sobotu a v neděli se rally přesune na rychlostní zkoušky v Rakousku (Mühlviertel a Innviertel) a v Německu. V Bavorsku se opět pojede v okresech Freyung-Grafenau a Pasov. V plánu jsou mírně upravené trasy a také zcela nové rychlostní zkoušky, jejichž podoba se nyní dolaďuje. Novinkou letošního ročníku je umístění servisního parku, který se z Pasova přesune do areálu Karpfhamer Volksfest v Bad Griesbachu.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v neděli odpoledne opět před malebnou historickou kulisou na náměstí v Pasově. Středoevropskou rally loni vyhrál Thierry Neuville z Belgie, na třetí titul mistra světa za sebou letos útočí Fin Kalle Rovänperä.

Kontakt pro média:

CZE / CER Mediateam
Tibor Alföldi, T +420724143139, e-mail: talfoldi@centraleuropeanrally.eu

Sdílet