SKVĚLÝ ÚVOD SEZÓNY PRO DAVIDA FABIÁNA A DENISU PECHÁČKOVOU

Česká republika zaznamenala velký úspěch na startu letošní trialové sezóny. Denisa Pecháčková a David Fabián jun. zahájili sezónu ve Španělsku, kde odstartoval tamní domácí šampionát. Španělsko je kolébkou trialu a místní podniky jsou vždy špičkově obsazené. David Fabián závodí v kategorii TR2 a Denisa Pecháčková v kategorii TR1 – Women.

Dvoudenní podnik ve městě Arteixo A Coruña komplikovaly dešťové přeháňky a silný nárazový vítr. Blátivé úseky byly plné nástrah v podobě kluzkých kořenů a balvanů. Nepříznivé počasí panovalo celý víkend a úvod sezóny byl pro všechny skutečně náročnou výzvou.

Osmnáctiletý David Fabián si na svém stroji Beta vedl skvěle především v sobotním závodě, kdy v konkurenci bezmála třiceti soupeřů vybojoval druhé místo s celkem 28 trestnými body. První Nor Haga nasbíral 14 trestných bodů. V neděli dokončil český jezdec jako osmý, od třetího místa ho dělilo 12 bodů. Po úvodním podniku španělského šampionátu je David na průběžném 2. místě.

Denisa Pecháčková (TRS) deklasovala své konkurentky v obou závodech a rozdílem třídy vybojovala dvě vítězství. S přehledem tak vede v kategorii TR1-Woman. Španělský podnik jí navíc přinesl spoustu dalších zkušeností a zážitků.

Sdílet