Start Akademie F4 CEZ v Lukamotorsport: Nová éra pro mladé závodníky

V zázemí Lukamotorsport se uskutečnila první část projektu Akademie F4 CEZ, která si klade za cíl vyhledávat a podporovat nejperspektivnější závodníky i závodnice, a tím jim pomoci v rozvoji jejich profesionální kariéry. Nová jezdecká generace si kromě jízdy na simulátoru vyzkoušela i rozhovor s médii.

Akademie F4 CEZ nabízí účastníkům celoroční program plný intenzivního tréninku a vzdělávání s cílem připravit je na sezónu 2025. Na únorovém oficiálním zahájení v Lukamotorsport se sešla čtveřice mladých talentů – Marek Mičík, Martin Knápek, Kristýna Kalistová a Michelle Jandová.

Josef Křenek a Lukáš Karhan podrobně představili program akademie a poté se soustředila pozornost na soutěž o nejlepší časy na simulátorech Racing Fuel Simulators CZ, kde se jezdci utkali na mosteckém okruhu s formulí Tatuus T-421. Nejprve se uskutečnil exhibiční závod Adama Kouta, Maxe Karhana a Ondřeje Hartycha. Poté do speciálních simulátorů usedli mladí akademici a prokázali nejen vysokou konkurenceschopnost, ale i talent.

Výsledky závodu na simulátorech:

Marek Mičík (1:35:727)

Martin Knápek (1:36:218)

Kristýna Kalistová (1:36:461)

Michelle Jandová (1:37:459)

Po závodě si akademici prošli mediální průpravou v podobě rozhovoru na kameru, což představuje jeden z důležitých aspektů celého programu – přípravu jezdců nejen na trati, ale i mimo ni. Na konci dne obdrželi kalendáře, výtisk nového motoristického magazínu Racing Journal a kšiltovku.

Akademie F4 CEZ má v letošním roce připravený důkladný program v podobě tréninků na simulátorech, ověřování fyzické zdatnosti nebo řízení osobního automobilů, dále mediální přípravu a samozřejmě testování s formulí 4. Akademie tak poskytne talentovaným jezdcům nejen teoretické znalosti a praktické dovednosti, ale také jedinečnou šanci zúčastnit se skutečných závodů a získat cenné zkušenosti. V nadcházejících týdnech se účastníci seznámí s formulí 4 u týmu SAPE Motorsport.

„Jsme nadšeni, že můžeme otevřít dveře budoucím hvězdám motoristického sportu a poskytnout jim platformu pro rozvoj jejich talentu,“ říká Josef Křenek, jeden z hlavních organizátorů akademie. „Očekáváme, že díky tomuto programu objevíme a podpoříme nové talenty, které v budoucnu budou reprezentovat motoristický sport na nejvyšší úrovni.“

(Tomáš Vacín)

foto: Patrik Klamta

Sdílet