První duny pro Ouředníčka a Křípala v Toyotě Hilux T1+

Druhá etapa 46. ročníku Rally Dakar mezi Al Henakiyah a Al Duwadimi byla mnohem hezčí než včerejší, ale také delší, s měřenou částí v délce 463 km. Posádce českého týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáši Ouředníčkovi a Davidu Křípalovi se trať líbila, ale během dne zažila několik komplikací. S 43. místem v etapě sice nebyli úplně spokojeni, ale i tak si v celkovém pořadí polepšili o dvě příčky na 34. místo.

„Ráno jsem se trochu bál, protože jsme s Toyotou Hilux T1+ jeli v dunách poprvé, ale bylo to úžasné. Udělal jsem však chybu. Když jsme startovali s absolutně plnou nádrží do dun, udělal jsem malou změnu v nastavení tlumičů, a to se ukázalo jako špatný nápad. Vůz se kvůli tomu řídil velmi obtížně a nebyli jsme tak rychlí, jak jsme mohli být. Etapa samotná byla velmi pěkná. Písčité a rychlé tratě, to je přesně to, co mám rád. V jednom místě byl opravdu velký propad a díra, auto narazilo na první malou vyvýšeninu a letělo, přičemž přistálo ne úplně na čumák, ale na přední kola. Byl to docela děsivý moment, ale rychle jsme získali kontrolu zpět. Krátce před koncem měřeného úseku jsme se ztratili, což nás stálo snad 20 minut. Celkově nemůžu říct, že bych byl s dnešním dnem spokojený, ale naše Toyota funguje opravdu dobře, a to je teď nejdůležitější“ shrnul etapu Tomáš Ouředníček.

„Dnes se nám opět povedlo někoho předjet. Navigace nebyla jednoduchá. Chvíli nám společně se skupinou motorkářů trvalo, než jsme našli jeden waypoint v údolí. Kromě toho byla ale etapa pěkná“ dodal spolujezdec David Křípal.

Další výzvou pro posádky je 438 km dlouhý měřený úsek mezi Al Duwadimi a Al Salamiya, který bude zároveň první částí maratonské etapy.

(Toyota Gazoo Racing Czech)

Sdílet