Platnost členských karet prodloužena na neurčito

Platnost současných členských karet Autoklubu České republiky je prodloužena na neurčito. Rozhodlo o tom Prezídium Autoklubu ČR na svém posledním zasedání.

Na všech členských legitimacích/kartách byla uvedena jednotná platnost do konce roku 2023, ale jsou platné dál. Na nově vydávaných se již platnost karty nebude uvádět. Důvodem této změny je bezúčelnost hromadné výměny všech karet.

Připomínáme, že platnost členství a platnost karty jsou rozdílné pojmy. Členské příspěvky se hradí na 365 dnů a splatnost členských příspěvků na další období je nejpozději do uplynutí této lhůty. Na končící platnost upozorní informační systém automatickou e-mailovou zprávou.

Členskou legitimací člen Autoklubu ČR dokládá své členství a tato legitimace současně umožňuje čerpat výhody a benefity. Podle čísla člena nebo QR kódu na kartě můžete vy nebo například obchodník poznat, zda je osoba aktivním členem Autoklubu ČR.