Plochá dráha zná svůj jízdní řád roku 2024

Poté, co postupně vešel ve známost kalendář závodů mistrovství svět a následně i Evropy začalo se pracovat i na kalendáři plochodrážních závodů v gesci AČR. Kluby věnující se tomuto sportovnímu odvětví opět uspořádají na našem území sedm závodů mistrovství světa a Evropy a to od toho nejprestižnějšího Speedway Grand Prix v Praze až po závody mistrovství Evropy juniorů. Mezi pořadatele těchto závodů se opět vrací Plzeň, kde díky spolupráci s městskými orgány dokáží vyhovět bezpečnostním předpisům pořízením nových bariér. Tradičně nejvíce závodů této kategorie uspořádají v Pardubicích, diváci sem půjdou dvakrát na evropský šampionát a dvakrát na světový.

V mezinárodních šampionátech (nově nazývaných OPEN), národních mistrovstvích a Přeborech se uskuteční na jedenácti stadionech Česka více než padesát závodů s tím, že polovina jich bude mít výraznou mládežnickou stopu. Ve třech případech se bude o mistrovské body bojovat i v zahraničí. Dvakrát na Slovensku a jednou ve Slovinsku. Příznivce ploché dráhy určitě potěší i ta skutečnost, že do soutěží družstev se vrací týmy z Plzně a Divišova.

Na ovály plochodrážních stadionů vyjedou jezdci koncem března, fanoušci budou však netrpělivě čekat, zda jim příroda nenadělí závody na ledové ploché dráze. Bohužel nemáme u nás umělý ovál a musíme spoléhat na zamrzlé hladiny rybníků. Pořadatele v Hamru na Jezeře, Opatovicích, Kopřivnici a Račicích jsou připraveni, jen ten mráz nějak v posledních letech nepřichází.

Sezóna 2024, která bude po patnácti letech okořeněna účastí českého jezdce Jana Kvěcha v nejprestižnějším seriálu Grand Prix je připravena. Nezbývá než věřit, že bude úspěšná. Všichni čeští pořadatelé v to věří a samozřejmě také v to, že jejich snahu podpoří i výkony a výsledky našich jezdců.

Petr Moravec

Sdílet