Ondřej Vostatek v MS Supersport 2024 opět s týmem PTR Triumph Racing

Tým PTR Triumph Racing odhaluje částečně obnovenou sestavu jezdců pro Mistrovství světa Supersport 2024, když si Ondřej Vostatek udržuje své místo v týmu a nově se k němu připojuje nový jezdec Tom Booth-Amos.

Booth-Amos se posadí na motocykl Triumph Street Triple 765 RS po úspěšných společných kampaních v britské a světové sérii Supersport v roce 2023, kdy britský jezdec skončil celkově druhý v domácí sérii ve Velké Británii se sedmi vítězstvími, s nejlepším výsledkem šestého místa na světové scéně a zároveň vyhrál mistrovství World Supersport Challenge.

Vostatek začíná svou první plnou sezónu s týmem PTR Triumph Racing poté, co dokončil posledních pět závodů v roce 2023 s týmem, přivezl domů dvě 12. místa a neustále se přibližoval k první desítce. Vítěz pódiových umístění v šampionátu FIM CEV Superstock 600 a vicemistr světa již má zkušenosti s trojicí 765cc od Triumphu a bude se snažit využít pokrok, který od svého připojení k týmu udělal, během celosezónního závodění.

Tým PTR Racing má vítěznou historii v závodech a přinesl Triumphu první vítězství v Mistrovství světa Supersport vůbec a první ve formátu „Next Generation“ v roce 2022. Tým pravidelně obsazuje pódium Mistrovství světa Supersport, naposledy na indonéském závodě v Mandalice v této sezóně.

Booth-Amos a Vostatek se vydají na testovací program během přestávky mezi sezónami, než oficiální testování začne v Austrálii 19.-20. února 2024. Jen pět dní poté tady na Phillip Islandu začíná závodní sezóna s dvanácti podniky.

Ondřej Vostatek uvedl: „Byla to skvělá příležitost závodit s týmem PTR Triumph Racing v minulém roce a udělali jsme velký pokrok. První dva závody jsem zpočátku považoval za obtížné, ale začal jsem pracovat se svou myslí a snažil jsem se přizpůsobit svůj styl jízdy, poslouchat všechny kolem sebe, a byl jsem schopen získat své první body. Zlepšoval jsem se v každém závodě, což mi dává hodně motivace pracovat na sobě, zlepšovat jízdu na motorce a věřím, že příští rok můžeme dosáhnout dobrých výsledků. Opravdu vidím velký potenciál v tomto motocyklu, nejen pro umístění v první desítce, ale i pro získání mistrovství světa. Myslím si, že všichni v Triumphu a týmu chtějí být na nejvyšším stupni a udělám všechno pro to, abych jim s tím pomohl. S týmem PTR Triumph Racing už máme v této krátké době nějaké dobré vzpomínky. Mám rád ty kluky, jsou úžasní, tvrdě pracují a moc se těším na rok 2024. Mým cílem je být v první desítce v každém závodě, ale samozřejmě chceme jít dál a být tím nejlepším, co můžeme být.“

Steve Sargent, hlavní produktový manažer Triumphu, doplnil: „Jsme potěšeni, že můžeme oznámit naše jezdecké složení pro Mistrovství světa Supersport 2024 s týmem PTR Triumph Racing, a věříme, že Tom a Ondřej mají pro příští sezónu hodně potenciálu. Tom letos vyhrál mistrovství World Supersport Challenge a skončil druhý v britské sérii Supersport. Jezdce, jako je on, sledujeme již delší dobu a je zřejmé, že má rychlost a schopnost vyhrávat závody na této úrovni, takže jsme nadšeni, co dokáže na našem motocyklu. Ondřej se k týmu připojil ke konci sezóny a ukázal, že má talent, s mnoha pozitivy získanými ze závodů, ve kterých startoval. Bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet během předsezónního testovacího programu a plné sezóny před ním společně s obrovskými zkušenostmi týmu PTR Triumph Racing. S naší rostoucí globální motorsportovou přítomností je naším dlouhodobým cílem mít silnou cestu od britského mistrovství přes Mistrovství světa Supersport a možná dlouhodobě i Moto2, aby závodníci měli příležitost růst s Triumphem a opravdu se těšíme na rok 2024.“

Simon Buckmaster, manažer týmu PTR Triumph Racing, dodal: „Jsme opravdu potěšeni, že můžeme oznámit naši sestavu PTR Triumph Racing pro příští sezonu. Ondřej Vostatek absolvoval několik závodů s námi ke konci loňského roku a viděli jsme fantastický pokrok s ním. Jsem si jist, že práce, kterou jsme s ním doposud odvedli, je lepší než jakékoliv testování, které bychom mohli udělat, abychom se postavili do opravdu dobré pozice pro sezónu 2024. Ondřej je skvělý člověk, s nímž je skvělé pracovat; je mu teprve 19 let a opravdu se těšíme na jeho další pokrok. Jsme velmi optimističtí ohledně dobré sezóny pro něj. Jsme také nadšeni, že můžeme podepsat smlouvu s Tomem Booth-Amosem. Celý rok jsme ho sledovali a je to klidný člověk, dokud s ním nezačnete mluvit; je tak zaměřený a soustředěný na to, aby udělal maximum pro to, aby mohl bojovat o vítězství, a to je to, co chceme jako tým. Vítězství je i naším cílem a náš motocykl je k tomu schopný. Je to skvělá sestava pro příští sezonu a jsme velmi šťastní, že můžeme spolupracovat s Triumph Racing na jejich celém závodním programu od britského mistrovství, až po TT a tak dále. Jako tým PTR Racing je pro nás ctí pracovat s Triumphem a těšíme se na závody příští rok.“

TZ PTR Triumph Racing

 

Sdílet