Značku Peugeot bude na Eco Rally Praha reprezentovat různorodá sestava: umělci, partneři i favorité

Na předposlední soutěži letošního ročníku Phoenix Contact Česká Trophy v ecoRally se očekává silná účast. Eco Rally Praha se totiž koná souběžně s veletrhem čisté mobility e-Salon, který na výstaviště PVA EXPO, odkud závod startuje, zřejmě přitáhne mnoho příznivců elektromobility. Za značku Peugeot bude v Eco Rally Praha bojovat velmi různorodá sestava posádek. Velký zájem určitě vzbudí herec Radim Fiala, který představí divákům nový Peugeot e-2008.

Stálé posádky, které absolvovaly většinu soutěží letošního šampionátu v ecoRally, už se pátého kola nemohou dočkat. Soutěžit se totiž chystají po několikaměsíční pauze. Mnohé z účastníků navíc v Praze čeká závod „na domácí půdě“, což potvrzuje i favorit šampionátu a průběžně nejlepší jezdec s vozem Peugeot, Kryštof Hájek: „Na pražskou soutěž se moc těšíme. Bude ale těžké všechno stihnout, protože se účastníme i souběžně probíhajícího e-Salonu. Vzhledem k tomu, že v Praze bydlíme, budeme mít oproti některým konkurentům možná trochu výhodu, nicméně plánovaná páteční noční zkouška je velmi dlouhá a bude zřejmě extrémně náročná pro všechny. Našim cílem je dostat se na stupně vítězů.“

Někteří účastníci této ecoRally usednou za volant soutěžního peugeotu poprvé. To je případ herce Radima Fialy, kterého bude navigovat jeho „seriálová manželka“ Jana Holcová. Radim Fiala si na Eco Rally Praha s novým Peugeotem e-2008 splní jeden ze svých dětských snů: „Už jako malý kluk, když mě můj otec držel na klíně a nechal mě točit volantem našeho rodinného auta, jsem někde uvnitř toužil zajet si nějakou formu rallye. Teď, když mám usednout za volant a soutěžit v Eco Rally Praha, posílám pozdrav tátovi do nebe se vzkazem: „Hlídej mé časy a spotřebu,“ říká s úsměvem Radim Fiala.

Premiéra čeká také Petra Žemličku, zástupce partnera Peugeotu v ecoRally, značky Nupreme. „Na Eco Rally Praha jedeme s cílem poznat na vlastní kůži, jak takové závody probíhají, jak je náročné je absolvovat a co posádky prožívají. Jakožto dodavatel zdravého občerstvení a potravinových doplňků pro soutěžící očekáváme, že to pro nás bude skvělá zkušenost. Samozřejmě chceme také vyzkoušet soužití s elektromobilem, dobře si zazávodit a v soutěži uspět, i když vzhledem k ostříleným soupeřům to rozhodně nebude snadné. Mohlo by nám ale pomoci, že zkoušky pravidelnosti povedou místy, kde to dobře známe,“ prozradil Petr Žemlička.

Čtvrtou dvojicí s vozem Peugeot na Eco Rally Praha bude dámská posádka Lucie Kudrnovská a Klára Kolomazníková. Zatím spolu absolvovaly jen jedinou soutěž, a to ecoRally Hustopeče v červenci. Od té doby však pilně trénovaly. „Zkusíme to tentokrát pojmout trochu jinak. Podařilo se mi zefektivnit hospodaření elektromobilu s energií a taky s Klárou pracujeme na tom, abychom se jako tým lépe sehrály. To je ale komplikované vzhledem k tomu, že nejsem z Prahy a Klára má jakožto zpěvačka o víkendech velmi nabitý program. Jen těžko hledáme termíny, což platí i pro ecoRally. Nicméně podařilo se a pojedeme spolu nejen pražskou, ale i závěrečnou klatovskou soutěž,“ říká Lucie Kudrnovská.

První ročník Eco Rally Praha odstartuje v pátek 10. listopadu v 16:00 z výstaviště PVA EXPO, a to obávanou dlouhou a zrádnou noční zkouškou pravidelnosti. Závodníci se vydají do pražských ulic, ale také do okolí metropole. První etapa bude zakončena ve 21:00.

Druhý den, v sobotu 11. listopadu, odjedou v 10:00 závodníci opět z letňanského výstaviště a po absolvování měřených zkoušek se na stejné místo vrátí, a to kolem 14:00. Vyhlášení výsledků pak proběhne v 16:00, jakožto jeden z bodů doprovodného programu e-Salonu.

Foto a informace k účasti značky Peugeot na ecorally:

Facebook: @PeugeotEcoRally  /  Instagram: peugeot_ecorally

Kontakt pro tisk:

Peugeot | Stellantis

Radka Matthey \ +420 724 106 111

radka.matthey@p-automobil-import.cz

Sdílet