Prezident FIM Jorge Viegas navštívil Autoklub ČR

V pátek 3. listopadu 2023 odpoledne navštívil na pozvání Jana Šťovíčka, prezidenta Autoklubu České republiky, klubový dům nejstarší české motoristické organizace Jorge Viegas, prezident Mezinárodní motocyklové federace FIM. V rámci komentované prohlídky se zájmem prošel klubové prostory a v Heinzově síni napsal svůj vzkaz do pamětní knihy Autoklubu ČR.

Jan Šťovíček panu Viegasovi připomněl, že Autoklub byl založen jako Český klub motocyklistů již v roce 1904, ve stejném roce jako Mezinárodní motocyklová federace. Prezident FIM obdivoval společenské prostory domu, který byl na návrh slovutného architekta Pavla Janáka přestavěn ve stylu anglického klubu.

Na památku pan Viegas dostal od Jana Šťovíčka dárkovou sadu plaket Autoklubu republiky Československé. Po zápisu do pamětní knihy ještě proběhlo pracovní jednání, připomeňme, že Jan Šťovíček je předsedou Výboru pro spolupráci mezi FIA a FIM.

Jorge Viegas ve svém vzkazu v pamětní knize poděkoval Janu Šťovíčkovi za přijetí v klubovém domě, jeho skvělou práci pro český i mezinárodní motorsport a Autoklubu České republiky popřál hodně štěstí a úspěchů do dalších 120 let.

Sdílet