FILIP SALAČ: KVALIFIKACE NÁM NEVYŠLA, ZÍTRA ZKUSÍM ZABOJOVAT

Filip Salač dnes potřetí v sezóně nepostoupil přímo do druhé části kvalifikace a podobně jako v Austrálii si musel postup vybojovat v úvodní patnáctiminutovce. Té předcházela úprava nastavení Filipova Kalexu, po které zajel český jezdec první čas a místo v elitní skupině obhájil. Avšak v prvním měřeném kole hlavní kvalifikace spadl a musel zpátky k mechanikům. Na opravu nebylo moc času a Filip stihl zajet pouze dvě měřená kola. Do závodu bude startovat stejně jako před týdnem z 18. místa.

V loňském roce zaznamenal v Thajsku první velký úspěch v kategorii Moto2 a na Chang international Circuit se hodně těšil. Od pátku se ale potýká s nastavením motocyklu a mechanikům se zatím nepodařilo najít správný recept na optimální setup. Filip ztrácel především v posledním sektoru a pod hranici 1:36.000 se dostal jen v první části kvalifikace.

 „Čekal jsem, že se poslední změna v nastavení, kterou jsme udělali po pátečním programu, projeví více. Ale moc to nepomohlo. Oproti včerejšku jsem sice zrychlil, ale jen nepatrně. Takže do první části kvalifikace jsme se vrátili k nastavení z Mugella, o kterém víme, že fungovalo dobře. Bohužel se s ním nemůžeme pustit do závodu, protože rychle žere přední pneumatiku. Každopádně jsem zajel slušný čas, který mě posunul do Q2, kde jsem ale spadl hned v prvním měřeném kole. Nevím, jestli to byla moje chyba nebo technická závada, prostě se mi nepovedlo podřadit na správnou rychlost do zatáčky. Motorku jsem sice zvedl a dojel zpátky do boxů, ale byla hodně rozbitá a mechanici udělali kompromis, abych mohl zajet alespoň jedno nebo dvě kola. Na slušný čas jsem už ani nepomýšlel. Pochopitelně mě to mrzí, nezažívám teď úplně dobré chvíle, ale to k tomuhle sportu prostě patří. Na druhou stranu mě i neúspěchy posilují. Psychicky každopádně, protože ten tlak je opravdu obrovský,“ komentoval dnešní den v Thajsku Filip Salač #12.

Kvalifikaci kategorie Moto2 vyhrál Fermín Aldeguer, který bude zítra startovat z první řady společně s Pedrem Acostou a Albertem Arenasem.

(Jan Koudelka)

Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

Sdílet