FILIP SALAČ V THAJSKU ZATÍM BEZ PŘÍMÉHO POSTUPU

Po skvěle rozjetém závodě v Austrálii, nepříjemném pádu ve čtvrtém kole a následném odstoupení, se Filip Salač přesunul do Thajska, kde probíhá další podnik mistrovství světa silničních motocyklů. Český jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING musel navštívit nemocnici, kde se ukázalo, že se australský karambol neobešel bez následků. Startovat naštěstí může a dnes nastoupil do obou tréninků, po kterých je zatím na 18. místě.

V prvním volném tréninku ztratil Filip Salač +0,645 sekundy na prvního Acostu, což ale v nabité konkurenci představovalo 15. místo. Čas, který zajel v úvodu dnešního dne, byl nakonec jeho nejrychlejší a v kombinaci mu prozatím patří 18. místo.

„Po příletu do Thajska jsem musel navštívit místní nemocnici, protože problémy po pádu v Austrálii ani po týdnu nepolevily. Magnetická rezonance nakonec ukázala mikrofrakturu holení kosti, natažené svaly a otok v koleni. Není to nic závažného, na motorce jet můžu a moc mě to nelimituje.  Jenom při překlápění motorky, když tlačím nohama, to docela bolí,“ vysvětluje Filip Salač #12 a dodává: „V trénincích jsme se trápili, nedařilo se nám optimálně nastavit motorovou brzdu. Vyzkoušeli jsme hodně variant, ale žádná nebyla optimální. Buď to pomohlo v jedné pasáži a v jiných to bylo horší nebo naopak. Na zítra víme, co zlepšit, pošetřili jsme měkkou pneumatiku, takže nemám obavy, že bychom nezrychlili. Těším se.“

S časem 1:35.985 je na prvním místě v kombinovaném měření Pedro Acosta, před Marcosem Ramirezem a Fermínem Aldeguerem.

Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

Sdílet