DRAMATICKÝ TŘETÍ TRÉNINK A MOKRÁ KVALIFIKACE

Sobotní program na okruhu Buddh International Circuit musel být několikrát posunutý kvůli úpravám tratě a průtrži mračen. Nová, pro jezdce neznámá trať maže výkonnostní rozdíly a všichni se s ní teprve seznamují. V Indii tak není nouze o pády. Těm se nevyhnul ani Filip Salač, který v dramatickém závěru třetího tréninku postoupil přímo do druhé části kvalifikace. Ta se jela na mokru a Filip dokončil náročnou patnáctiminutovku na 17. místě.

Nový okruh přirovnávají jezdci k portugalskému Portimau a Sepangu v Malajsii. Je na něm hodně možností k předjíždění, ale také riziko pádů. Těch bylo ve všech kategoriích zaznamenáno opět poměrně hodně. Filip Salač nastupoval do dnešního dne na provizorním osmém místě, ale v průběhu třetího tréninku se propadl až na 21. pozici. Čtyři minuty před koncem přišla červená vlajka po pádu Lukase Tuloviče. Bylo jasné, že Filip má před sebou maximálně dvě měřená kola. V tom prvním se dokázal posunout ze samotného chvostu na třetí místo. V posledním kole sice upadl, ale konečná osmá pozice mu zajistila přímý postup do Q2.

Před druhou částí kvalifikace kategorie Moto3 přišla průtrž mračen a pořadatelé museli start odložit. Mokro vydrželo i na kvalifikaci „motodvojek“, i když ve druhé části se ve stopě začala objevovat suchá místa. Filip Salač stále zrychloval, ale v náročných podmínkách to stačilo jen na 17. místo.

„Začali jsme dobře, ale konec dne nám nevyšel. V tréninku jsem dokázal zajíždět sám rychlé časy a ke konci ještě zrychlit. Posunul jsem se rovnou do Q2, s nepatrnou ztrátou na prvního Gonzaleze. V závěru jsem uklouzl na přední kolo, ale byl to jen lehký pád. Odpolední část zkomplikovala průtrž mračen. S novou tratí máme jen minimální zkušenosti, na mokru žádné. První metry na vodě jsem si tady mohl vyzkoušet až v kvalifikaci a z motorky jsem neměl dobrý pocit. Všechno určitě nebylo jen v nastavení, dneska mi to prostě nesedlo. Na suchu nám to ale jde, takže se těším na závod a doufám že nepřijde zase nějaká přeháňka,“ popsal dnešní den Filip Salač #12.

Na osychající trati si pole position v kategorii Moto2 vyjel Jake Dixon, druhý skončil Pedro Acosta a Sergio Garcia dokončil jako třetí.

(Jan Koudelka)

Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

Sdílet