FILIP SALAČ PO ÚVODNÍM DNI V INDII OPĚT MEZI NEJRYCHLEJŠÍ DESÍTKOU

Po týdenní přestávce se šampionát MotoGP přesunul na téměř dvouměsíční zámořské turné po Asii a Austrálii. První zastávkou je Velká cena Indie na Buddh International Circuit. Filip Salač nastoupil do úvodních volných tréninků ve svých tradičních barvách a v kombinovaném měření obsadil postupové osmé místo.

V dnešním prvním tréninku kategorie Moto2 zaznamenal český jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING pátý nejrychlejší čas s hodnotou 1:53.660. Ve druhé jízdě se poměrně dlouho nic zásadního nedělo, zrychlovat se začalo až ve druhé části. Filip se propadl na 12. pozici a v polovině tréninku si zajel pro novou pneumatiku. Svůj nejrychlejší čas vylepšil nejprve na 1:53.090, aby se vzápětí dostal na 1:52.715. V tu chvíli byl na 4. místě, v závěru mu patřila nakonec 8. pozice. V kombinovaném měření se do jedné vteřiny vešlo 18. jezdců.

 „První den v Indii nám vyšel poměrně dobře. Tahle trať je o hodně techničtější, než se na první pohled zdá a opravdu mě baví. Přilnavost není úplně ideální, protože je velké horko. Ale docela jsme se s tím vyrovnali a dostali se do top deset. Časy jsem zajížděl sám, což je také pozitivní. Měl jsem jeden lehčí pád, ale byl jsem schopný motorku rychle zvednout a vrátit se do svého tempa. Těším se na zítra, s úvodem závodního víkendu jsem spokojený,“ vysvětlil krátce Filip Salač #12.

V kombinovaném měření dnešních volných tréninků obsadila první tři místa trojice Arbolino, Acosta a Ogura. Zítra je na programu kategorie Moto2 třetí volný trénink a kvalifikace.

(Jan Koudelka)

Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

Sdílet