Pech s Uhlem vyhráli poslední závod MČR

EuroOil team s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel na voze Ford Focus WRC zvítězil na 44. Rallye Pačejov. Rychlostní zkoušky obležené diváky, krásné počasí, náročná trať, a především neuvěřitelně dramatická bitva o první místo zůstane v paměti přihlížejících na letošní Pačejov ještě dlouho.

Přetahovaná o desetinky vteřiny, která je mezi posádkami Pecha a Kopeckého pravidelně na každém závodě, pokračovala i zde. Kopecký vedl od první RZ s mírným náskokem na Pecha, který i přes vyhrané čtyři rychlostky ztrácel po první sobotní etapě 3,2s.

Rozhodnout se tak mělo v neděli na dvojici asi nejtěžších a zároveň nejdelších zkoušek. Pechovi se po prvních průjezdech podařilo stáhnou ztrátu na pouhých 0,5s. Kopecký kontroval na předposlední 15 km dlouhé rychlostce a navýšil svůj náskok, takže před poslední vložkou závodu byl rozdíl mezi oběma posádkami 0,9s.

V infarktovém stavu, byli nejen členové obou teamů a diváci u trati, ale i sledující u monitorů a televizních obrazovek. Poslední rychlostní zkoušku Rallye Pačejov, a i celé sezóny MČR zvládli lépe Pech s Uhlem a s nicotným náskokem vyhráli před Kopeckým s Hlouškem domácí Pačejov, když poprvé tomu bylo již v roce 2005.

„Letošní sezóna byla pro nás úspěšná, kdy se nám podařilo vyhrát pět ze sedmi podniků domácího šampionátu. Ta dvě odstoupení nás mrzí, hlavně to na Bohemia rallye, kde jsme vedli a měli nakročeno k vítězství. Navíc nás to stálo další motor. Ale takové věci k tomuto našemu sportu patří,“ říká Václav Pech jun. a zároveň tímto s Petrem děkují celému teamu, partnerům, fanouškům a rodinám za podporu a obětavost.

(EuroOil team)

Sdílet