Junioři úřadovali ve Stříbře, Terešák udržel červenou tabulku

Pátý podnik HT WOOD MM ČR motokrosu ve Stříbře se na oblíbené trati uskutečnil v neděli 3. září 2023. Závod se uspořádal také jako oslava 75 let od prvního motokrosu pořádaného AMK Stříbro. Závod, jak je zde již tradicí, doprovázela početná divácká kulisa, která mohla sledovat krásné souboje ve všech třídách. Na trati se vytvořily velké koleje a dráha se tak stala obtížnou. Jak si vedli jednotliví závodníci v cestě za mistrovským titulem?

MX1

Roli české jedničky potvrdil ve Stříbře Jakub Terešák (HT Group Racing Team). Terešák urval plný počet bodů a navýšil své vedení na čele. Neměl to však úplně jednoduché, zkomplikoval si to ve druhé jízdě, kdy se v počátcích závodu pohyboval až na desátém místě. Povedený výkon předvedl Rudolf Weschta (AIR Power s.r.o.), který skončil dvakrát třetí. Součet bodů ho vynesl na druhé místo. Celkově třetí skončil slovenský reprezentant Šimon Jošt (Osička MX Team). Joštovi úplně nevyšla první jízda, kde ztratil několik bodů. Totožný výkon předvedl čtvrtý Dušan Drdaj i pátý Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team). Oba si několikrát proměnili pozice a získali shodný počet bodů. Body za celkovou šestou pozici putovaly do Francie za Borisem Maillardem (KRTZ motorsport). Sedmý skončil jeho týmový kolega Michael Kratzer z Rakouska. Osmým nejlepším závodníkem se stal Jonáš Nedvěd (MS Kluky z.s.).

MX2

Do nejvíce nabité třídy dorazili závodit také naši dva nejúspěšnější junioři – Julius Mikula (MJC Yamaha Official) a Vítězslav Marek (Cermen KTM Racing Team). Právě Vítězslav Marek závod se 44 body ovládl a v patnácti letech si připisuje první vítězství na seniorském šampionátu. Julek Mikula první rozjížďku ovládl, v té druhé upadl a se ziskem třiačtyřiceti bodů skončil celkově druhý. Oba závodníci si zaslouží obrovskou gratulaci a poděkování, že v tak nabitém programu v zahraničí našli místo na účast na domácím mistrovství. Třetím nejlepším se stal Martin Krč, který ovládl druhou jízdu a na dalším závodě v Opatově se představí s červenou tabulkou. Tomáš Kohút (Osička MX Team) tentokrát na čelo nestačil a ze závodu odjíždí s body za čtvrté místo. Pátým nejlepším jezdcem byl Adam Dušek (HT Group Racing Team). Poměrně vyrovnané výkony předvedli šestý Daniel Stehlík a sedmý Jaroslav Katriňák (SMF). Osmičku nejlepších závodníků uzavřel Luděk Černý (MX Team Znojmo).

85 ccm

V dobré formě se nedaleko svého bydliště představil David Widerwill (Q Racing Team). David tentokrát nenašel přemožitele a v tabulce průběžného pořadí navýšil svůj bodový náskok. Druhým jezdcem dne se stal Stanislav Pojar, který získal body za dvě druhá místa. Trať perfektně seděla Matyášovi Výletovi (KRTZ motosport), který si zajistil bronzovou pozici. Méně oblíbené čtvrté místo tentokrát získal Adam Hruška (MTX Racing Team). Bodově na něj nestačil německý závodník Mark Tanneberger (DMSB), který skončil pátý, ani šestý Filip Křivan (AMK AČR Kaplice). Totožný výkon předvedl v obou jízdách sedmý Dominik Čižinský (Testa Racing Team). Osmým nejlepším se tentokrát stal Jan Veselý (JB MX Racing).

Veterán

Ve veteránech se moc nečekaného nestalo a fanoušci mohli vidět závod v podobném formátu, jako většina předchozích. Pořadí ve Stříbře bylo na prvních sedmi místech stejné v obou rozjížďkách. Plný počet bodů získal Petr Bartoš (Orion Racing Team), který se vrátil do čela veteránské tabulky. Na dalším závodě ho uvidíme s červenou tabulkou. Dvě druhá místa zajistila Martinovi Žeravovi (KRTZ motosport) stříbrnou pozici. Pohár za třetí místo získal Michal Votroubek (Luka Motocross Team). Celkově čtvrtý skončil Martin Trávníček (Buksa/Ados KTM Team). Pátým jezdcem pořadí se stal Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team), zatímco Eduard Těšínský (Motosport Chýnov v AČR) skončil šestý a Pavel Kňava sedmý. Osmým nejlepším veteránem byl Stanislav Horský (Motosport Chýnov v AČR).

Ve veteránech nad 50 let zvítězil s plným počtem bodů slovenský závodník Ivan Černý (Orion Racing Team). Druhý skončil Jaroslav Ficence a třetí Miroslav Kurka.

Předposlední závod HT WOOD MM ČR motokrosu jednotlivců se uskuteční v neděli 17. září v Opatově u Svitav. V letošní nabité konkurenci se možná ještě rozhodovat o titulech nebude, ale místní dráha určitě může zamíchat pořadím v jednotlivých třídách. Přijměte proto pozvání a dorazte podpořit své favority!

Po sezóně závodů jednotlivců je také naplánován závod družstev. Přihlášky a informace k závodu MMČR družstev najdete na webu www.ceskymotokros.cz

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

Sdílet