Supermoto v Chebu opanoval Milan Sitnianský

Předposlední srpnový víkend se v Chebu konal čtvrtý podnik letošního Mezinárodního mistrovství České republiky v supermoto. Na startu bylo celkem čtyřiapadesát jezdců.

V prvním závodě S5 (děti) v terénu upadl Matěj Kokeš, který se ale i tak dostal zpět na druhé místo, druhou finálovou jízdu vyhrál.

Druhý závod S1 byl přerušen kvůli pádu Evžena Fíly. Po ošetření jezdce byl závod znovu odstartován. V S1 startovali hned tři jezdci mistrovství světa – naši Milan Sitnianský, Erik Provazník a rakouský jezdec Andreas Buschberger. V prvním závodě bylo pořadí Sitnianský, Buschberger, Mayerbüchler, Provazník. Ve druhé jízdě však došlo k pádu Buschbergera i Mayerbüchlera, v cíli pak bylo pořadí Sitnianský, Provazník a Ulman. Takto vypadalo i celkové hodnocení 4. závodu MMČR v Chebu.

A první tři jezdci chebského závodu (Milan Sitnianský, Erik Provazník, Jan Ulman) budou reprezentovat Českou republiku na Supermoto národů 15. října 2023 v italském Castelletto di Branduzzo.