FILIP SALAČ ROZHODNE O PŘÍMÉM POSTUPU DO Q2 AŽ VE TŘETÍM TRÉNINKU

Ve španělské Barceloně pokračuje už jedenáctým podnikem seriál Mistrovství světa silničních motocyklů. Filip Salač poprvé v letošní sezóně nepostoupil po úvodních pátečních trénincích přímo do druhé části kvalifikace. V prvním tréninku dokončil až na 22. místě, ve druhém sice zrychlil, ale v kombinovaném měření obsadil nepostupové 17. místo.

V Barceloně panuje příjemné počasí a do prvního volného tréninku vyjel český jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING na tvrdé zadní pneumatice. „Na první výjezd jsme nasadili tvrdou gumu a motorka fungovala docela dobře. Chystal jsem se na rychlé kolo a zajel do boxu pro měkkou zadní pneumatiku. Ta byla ale vadná a vůbec nefungovala. Byl jsem kvůli tomu dvakrát zpátky u mechaniků, protože jsem nebyl schopný zajet rychlý čas,“ prozradil Filip Salač #12.

Zadní pneumatika vykazovala velmi silné opotřebení, což potvrdil také technik Dunlopu, kterého tým povolal ke konzultaci. Druhý trénink byl oproti předpokladům celkově pomalejší. I když Filip zrychlil, do první postupové čtrnáctky se tentokrát nevešel. „FP1 byl pro nás de facto zbytečný, soustředili jsme se tedy na druhý trénink, do kterého jsem opět vyjel s tvrdou pneumatikou. Po výměně za měkkou měla motorka až moc gripu na zadku, takže mě tlačila přes předek ven a nešlo mi ideálně zatočit. Nebyl to dobrý den, ale zítra zkusím zabojovat o postupovou pozici do Q2. Už se na to těším,“ doplnil jediný český zástupce v Moto2.  

V kombinovaném měření obou dnešních tréninků zajel nejrychlejší čas Ai Ogura, který překonal Pedra Acostu o pouhé dvě tisíciny vteřiny. Alonso Lopez skončil na třetí příčce. Zítra jsou na programu třetí volné tréninky, po kterých odstartují kvalifikační jízdy.

Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

(Jan Koudelka)

Sdílet