Blíží se Memoriál Jiřího Bergra pro motoristy vozíčkáře

V pátek 22. září 2023 se na Autodromu Vysoké Mýto koná 37. ročník mistrovství České republiky v ručním ovládání automobilů pro motoristy vozíčkáře. Soutěž nese jméno po svém zakladateli Jiřím Bergrovi a pod Autoklubem České republiky ji pořádá Asociace zdravotně postižených motoristů AČR ve spolupráci s Motoklubem vozíčkářů. Soutěž je otevřená široké řidičské veřejnosti v automobilech s ručním ovládáním.

O vítězství budou posádky bojovat ve čtyřech disciplínách – slalomu, jízdě na okruhu, jízdě zručnosti a sprintu.  Soutěžit se nebude v rychlosti, ale v pravidelnosti, stejně jako ve stále oblíbenější disciplíně motorsportu Regularity. První místo obsadí posádka, která ve dvou jízdách v disciplíně zajede čas s nejmenším rozdílem.

Zakladatelem soutěží v ručním ovládáním aut byl Jiří Bergr, talentovaný závodník, který po těžké nehodě na závodech ve Zvolenu v roce 1978 skončil na invalidním vozíku. Začal pořádat soutěže pro handicapované motoristy, jež slouží nejen k poměřování sil mezi jezdci, ale také k utužování jejich řidičských schopností. Když nás v roce 2018 navždy opustil, od následujícího roku se soutěž koná jako memoriál na jeho počest.

„Jirka Bergr byl úžasný činorodý člověk, velmi rád na něj vzpomínám. Je skvělé, že se u nás našla parta stejně nadšených lidí, kteří v pořádání soutěží pro handicapované motoristy úspěšně pokračují. Činnost Asociace zdravotně postižených motoristů je důležitou součástí našich aktivit a dlouhodobě ji podporujeme,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky.

Vysoké Mýto v Pardubickém kraji je pro svoji polohu přístupné pro motoristy z celé republiky, soutěž se tady konala také v předloňském roce. „Areál vysokomýtského Autodromu je moc pěkný, čistý, kompaktní, plně bezbariérový a otevřen bude pouze pro potřeby našeho závodu, takže nám je plně k dispozici. Srdečně zvu i ty motoristy vozíčkáře, kteří na naší soutěži ještě nebyli. Přijeďte poznat nové kamarády a porovnat svůj řidičský um. Je to také jedinečná příležitost se zdokonalit za volantem a vyzkoušet auto na uzavřeném okruhu,“ řekl Pavel Vindyš, předseda Výkonného výboru Asociace zdravotně postižených motoristů AČR.

Jedinou podmínkou účasti je povinnost mít s sebou helmu, startovné je symbolických 100 Kč (při platbě na místě 200 Kč), v ceně je svačina a oběd. Další informace najdete na webu soutěže https://memorial-jiriho-bergra.webnode.cz/, kde je k dispozici ke stažení přihláška. S podáním přihlášky neváhejte, kapacita soutěže je omezena. Parťáci a doprovod závodníků vítán.

V případě dotazů kontaktujte Gabrielu Knapovou z realizačního týmu e-mailem G.Knapova@seznam.cz nebo telefonicky 724 707 754, a to i včetně možných tipů na vhodné bezbariérové ubytování v okolí, pokud jste zdaleka, nebo si chcete výlet do Vysokého Mýta protáhnout na celý víkend.

Sdílet