Premiérový závod v Heřmanicích prověřil schopnosti závodníků

Premiérový závod v Heřmanicích prověřil schopnosti závodníků

Třetí podnik MX Shop Sekerka MMČR juniorů a žen se uskutečnil v sobotu 5. srpna 2023 na nové trati v Dolních Heřmanicích. Pořadatelé se společně s celým depem obávali předpovědi počasí. Vydatné srážky se jako zázrakem závodišti vyhnuly během ranních kvalifikací a prvních jízd. Silný déšť přišel až během druhých rozjížděk a pořádně závod zkomplikoval. Diváci si mohli užít ten opravdový juniorský a ženský motokros!

50 ccm

Nejmladší závodníci to měli tentokrát nejtěžší ve druhé rozjížďce, kdy si museli poradit s náročným bahnitým povrchem. Hlinitopísčitý povrch v Heřmanicích se jim však nelepil na kola, a proto si se svým okruhem většinou dokázali poradit. Po skvělém výkonu získal vítězství a největší počet bodů Marek Kupčík (Motosport Chýnov v AČR). Na druhém místě skončil německý závodník Oskar Walter (Motosport Chýnov v AČR), který do Rudníku udržel červenou tabulku. Třetím nejlepším byl Adam Prchal (KATMAR s.r.o.), za kterým skončil o pouhý bod čtvrtý Maxim Pola. Se stejným bodovým ziskem dojel také pátý Jan Salaba (MX Kids Academy Dobřany) a šestý Filip Juszczyk z Polska. Body za sedmou pozici si odvezl Petr Matyáš, na kterého nestačil osmý Ondřej Štros. Do desítky nejlepších nakoukl ještě David Vrtal (ÚAMK Zejax Motoklub Chrudim) a Benedikt Svoboda (Team Motokrosová Škola CZ).

Do přidružené třídy 50 E-bike se přihlásilo pět závodníků se svými elektrickými speciály. Vojtěch Novotný (Motoxforkids.com klub v AČR) zatím nenašel přemožitele a dojel tak na prvním místě. Další mistrovskou zkušenost získal Hubert Volný, který skončil druhý. Třetí pozici si připsal po povedené druhé rozjížďce Petr Machalický (Motoxforkids.com klub v AČR). Čtvrtý skončil Teodor Šajner (Motoxforkids.com klub v AČR) a pátý Štěpán Novotný (Motoxforkids.com klub v AČR).

65 ccm

Suverénní výkon předvedl Dominik Hasoň (JB MX Racing), na kterého nestačil druhý Patrik Nohavica ani třetí Josef Vrtal (ÚAMK Zejax Motoklub Chrudim). Na méně oblíbeném čtvrtém místě skončil polský závodník Tymoteusz Dabrowski. David Podešva (WMZ Racing Team) jel výborně ve druhé jízdě, kvůli pádu se ale musel spokojit s pátým místem. Vyrovnané výkony předváděl v Dolních Heřmanicích šestý Tadeáš Fíla (Dr.K Racing Team) a sedmý Vojtěch Zendulka (Mark 82 s.r.o.). Osmé Anně Amálii Kameníkové (JB MX Racing) se závody vydařily obdobně jako jejímu týmovému kolegovi devátému Milanovi Rubešovi. Oba získali 24 bodů. Neztratil se ani desátý Michal Hendrych (Anette Racing Team), kterému více vyhovoval blátivý povrch při druhých jízdách.

85 ccm

Adam Hruška (MTX Racing Team) dorazil do Heřmanic ve skvělé formě. Nenašel přemožitele, získal plný počet bodů a upevnil tak roli lídra třídy. Polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) bral sobotní závod v Heřmanicích jako trénink na seniorský šampionát. Se svým výkonem byl evidentně spokojený, jak bylo vidět při vyhlášení vítězů, kde přebíral cenu za druhé místo. Matyáš Výleta (KRTZ motorsport) potvrdil, že mu druhé rozjížďky vyhovují víc, z Heřmanic odjížděl s pohárem za třetí místo. Vyrovnaný výkon předvedl Dominik Čižinský (Testa Racing Team), který skončil čtvrtý. Páté místo si zajistil Matěj Kokeš (Mira Racing Team), který je známý hlavně z mistrovství Evropy supermota. Filip Křivan skončil na šesté pozici. Větší souboje se odehrávaly mezi sedmým Hugem Brantem (Cermen KTM Racing Team), osmým Martinem Smolkou (MX Kids Academy Dobřany) a devátým Janem Veselým (JB MX Racing). Desátá skončila Joela Freudenthaier (Motosport Chýnov v AČR) z Rakouska.

Ženy

Do startovní listiny žen promluvilo hned několik zranění, která nedovolila závodnicím startovat. Kdo se ale na závodu v Heřmanicích objevil, byla Elena Kapsamer (SMX Racing Team Rudník), která potvrdila, že by se chtěla zúčastnit i zbývajících závodů sezóny. Potvrdila roli favoritky a zvítězila s plným počtem bodů. Jana Antošová se blýskla skvělými starty, získala oba #CircuitHoleshoty a celkově skončila druhá. Téměř domácí Barbora Laňková (Orion Racing Team) si s tratí také bravurně poradila, skončila třetí a aktuálně vede dívčí šampionát. Těsně za stupni vítězů skončila Lucie Simonová, na kterou nestačila pátá Kristýna Tomišková (Team Motokrosová Škola CZ). Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team) získala důležité body do šampionátu poté, co skončila na šestém místě. S tratí v Heřmanicích se nemohla popasovat Sarah Schnelzer (PH Racing) z Rakouska. Brala sedmé místo. Komu trať naopak vyhovovala, byla Vanessa Zimmermanová (MTX Racing Team), která skončila osmá. Devátá skončila Karolína Boušková (ÚAMK Zejax Motoklub Chrudim) a své první umístění v TOP10 získala Kamila Škrabálková (Stránský Sport Team).

125 ccm 2T

Martin Červenka (Orion Racing Team) v Dolních Heřmanicích zvítězil a také si připsal důležité body do tabulky průběžného pořadí. Jako doma se cítil Tomáš Ptáček (Cermen KTM Racing Team), kterému se povedlo brát ve druhé jízdě #CircuitHoleshot a celkově si nakonec odvážel stříbro. Seweryn Gazda (Motosport Chýnov v AČR) sice první jízdu vyhrál, ale druhá mu nesedla. Celkově skončil třetí. Překvapením závodu by se dal nazvat čtvrtý Jan Švandrlík (Q Racing Team). Honza si vodil druhou jízdu celé startovní pole a ukázal, kam chce na dalších závodech směřovat. Pátý skončil Jakub Jakl (Starling Cross Team) na kterého nestačil šestý Dominik Kučeřík (Orion Racing Team) ani sedmý Martin Závrský (NEW2 Project). Součet bodů posunul Davida Kadlečka (Testa Racing Team) na celkové osmé místo, zatímco Václav Dohnálek (GT2 Motorsport) skončil devátý a Jakub Marčík (Testa Racing Team) desátý.

MX2 Junior

Cesta za juniorským titulem se otevírá Adamovi Duškovi (HT Group Racing Team), který i přes zaváhání na druhém startu zvítězil s plným počtem bodů. Pěkný výkon předvedl Radim Kraus, který bral jeden z holeshotů a zajel svůj nejlepší letošní výsledek. Poprvé se na podium třídy MX2 junior postavil Luděk Černý (MX Team Znojmo), který ze závodu vytěžil čtyřicet mistrovských bodů. Čtvrtou pozicí se blýskl Jiří Matějec (MX Team Znojmo) se svým dvoutaktním speciálem. Letos nastupuje ve výborné formě Josef Novák (Cermen KTM Racing Team), odměnou mu je celkové páté místo. Šestý skončil nenápadný Jiří Klejšmíd. Sedmý Jiří Hendrych (Anette Racing Team) bojoval s osmým Jiřím Halamou (SMX Racing Team Rudník) i devátým Lubomírem Galandákem ze Slovenska. Desítku nejlepších tentokrát uzavřel Ladislav Eliáš (Anette Racing Team).

Holeshoty

Letos vyhlašujeme holeshoty na všech závodech a nejinak tomu bylo v Dolních Heřmanicích. Do tabulky nejlepších startérů přibylo několik nových jmen, tak se nechme překvapit, kdo bude nakonec tím nejlepším! Holeshot je bodován 5 body do tabulky nejlepších startů. Při shodě bodů bude na konci sezóny rozhodovat poslední holeshot.

Třetím závodem jsme se přesunuli přesně do poloviny letošního kalendáře MX Shop Sekerka MMČR juniorů a žen 2023. Motokrosový seriál nyní čeká rychlá druhá část sezóny, která odstartuje na krásné přírodní trati v Rudníku v sobotu 19. srpna 2023. Rudnická rokle je specifická svým povrchem a výhledem na Černou horu, který si každý ihned zamiluje. Přijeďte podpořit své favority!

TZ Czech MX Junior

Foto: Patrik Procházka, Pavel Horák

 

 

Sdílet