FILIP SALAČ SKONČIL V ANGLII NA 13. MÍSTĚ

Je sice teprve polovina léta, ale počasí na anglickém okruhu Silverstone připomínalo tento víkend spíše konec podzimu. Téměř celá sobota propršela, ale déšť nakonec ustoupil a dnešní závodní den se odjel sice pod mrakem, ale za sucha. Filip Salač startoval do závodu kategorie Moto2 ze čtvrté řady, s cílem umístit se v nejlepší desítce. Top10 mu nakonec unikla a víkend v Anglii zakončil 13. místem.

Závod na nejdelším okruhu světového šampionátu byl vypsán na 17 kol. Start se našemu jedinému zástupci v Moto2 povedl a v prvním okruhu se posunul o tři pozice. O umístění v nejlepší desítce bojoval celý závod v silné skupince špičkových jezdců v čele s Arbolinem, Viettim, domácím Lowesem, Ogurou, Arenasem a Chantrou.

„Do dnešního závodu jsem měl dobrý start, ale už po třech kolech mi začala hodně klouzat zadní část motocyklu a nebyl jsem schopný naplno přidávat na výjezdech ze zatáček. Několikrát jsem byl na hranici pádu a jediná možnost, kde jsem mohl něco získat, byla na brzdách. Lepší brzdy a více předního gripu je to, co nám chybělo v první polovině sezóny, ale teď pro změnu nefungoval optimálně zadek. Bylo to těžké, bojoval jsem do posledního kola a snažil se alespoň o jedenácté místo, ale prostě to nešlo,“ popisuje průběh závodu Filip Salač #12 a pokračuje: „Dal jsem do toho všechno, ale za mě je to nejhorší víkend sezóny. Ani jednou jsme se nepodívali do top ten. S prvním závodním víkendem po letní pauze spokojený nejsem. Uvidíme, jak to půjde dál, máme hodně práce před sebou a musíme s tím něco udělat,“ dodává Filip Salač.

V pořadí devátý závod mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto2 vyhrál Fermín Aldeguer, druhý dojel Aron Canet a Pedro Acosta obsadil třetí místo. Český jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING je aktuálně na průběžné 6. příčce a na svém kontě má 75 bodů.

Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

(Jan Koudelka)

Sdílet