FILIP SALAČ VSTUPUJE V ANGLII DO DRUHÉ POLOVINY SEZÓNY

Po dlouhé pětitýdenní pauze se znovu rozjíždí kolotoč Mistrovství světa silničních motocyklů. Dvacetidílný šampionát pokračuje o tomto víkendu na známém britském okruhu Silverstone, který patří mezi oblíbené tratě Filipa Salače. Český jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING využil téměř všechny volné dny k tréninku na motocyklu a v letní pauze také oznámil podpis dvouletého kontraktu se špičkovým týmem Marc VDS.

Na okruhu Silverstone se Filip Salač umístil v loňském roce jako nováček Moto2 v první desítce a má tak v této nabité kategorii na co navazovat. První polovina sezóny mu vyšla nad očekávání dobře a 72 mistrovských bodů znamená v průběžném hodnocení 6. místo. Před nadcházející velkou cenou ho tak dělí pouhé čtyři body od pátého Caneta.

Dlouhá přestávka je pochopitelně znát, a i přes neustálý trénink se musí jezdci opět vrátit do závodního tempa, o čemž svědčí například až patnáctý dnešní čas průběžného lídra kategorie Moto2 (Tony Arbolino). Filip Salač zahájil víkend v Anglii 14. místem v prvním tréninku a stejná pozice mu patří i po druhé jízdě. Zatím je tedy posledním postupujícím do druhé části kvalifikace.

„Jsem opravdu moc rád, že už zase začaly závody. Pět týdnů je dlouhá doba a už mně chyběl adrenalin i prostředí velkých cen. Dnešek nebyl jednoduchý. Letní pauza je znát, a i když jsem trénoval téměř každý den a vyzkoušel několik různých motorek, musím se znovu dostat do tempa a získat stoprocentní cit a sebedůvěru v řízení. Z mého pohledu je to jeden z nejhorších letošních pátků, ale každým odjetým kolem se cítím jistější. Naštěstí jsem se udržel alespoň na posledním čtrnáctém postupovém místě, které by nám už mělo vydržet, protože zítra má pršet a pravděpodobně tak nebude mít nikdo prostor ke zlepšení. Už se těším na kvalifikaci, máme kam postupovat a doufám, že se ještě výrazně zlepším,“ řekl po dvou úvodních trénincích Filip Salač #12.

Zítra čeká našeho jediného zástupce v kategorii Moto2 třetí volný trénink a poté už kvalifikace na Monster Energy British Grand Prix.

Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

(Jan Koudelka)

Sdílet