Heřmanice 2023: Po letní pauze návrat na novou trať!

Dva měsíce letní přestávky utekly jako voda a už v sobotu 5. srpna 2023 se uskuteční třetí podnik MX Shop Sekerka MMČR juniorů a žen 2023. Juniorské a ženské mistrovství poprvé zavítá na trať do Dolních Heřmanic, která v posledních letech prošla velkou proměnou a u jezdců všech výkonnostních kategorií je velice oblíbená. Na startu uvidíme všech šest závodních tříd. Jak si závodníci vedou v šampionátu před Heřmanicemi?

50 ccm

Po dvou závodech drží červenou tabulku Oskar Walter (Motosport Chýnov) z Německa. Oskar má na čele pěkný náskok a v Heřmanicích ho bude chtít určitě navýšit. O druhé místo v seriálu můžeme očekávat pěkný mezinárodní souboj. Aktuálně je druhý Benedikt Svoboda (Team Motokrosová Škola CZ), kterého bude chtít potrápit třetí Timo Scharinger (Motosport Chýnov) z Rakouska i čtvrtý Filip Juszczyk z Polska. Páté místo drží po vyrovnaných výkonech Adam Prchal (KATMAR s.r.o.), kterého bude chtít přeskočit šestý Jan Salaba (MX Kids Academy Dobřany) a také sedmý David Vlček (MX Kids Academy Dobřany). Osmý je aktuálně Maxim Pola. Nejlepší desítku uzavírá devátý David Šimák (MX Kids Academy Dobřany) a desátý Ondřej Štros.

Společně s padesátkami závodí také junioři v podtřídě 50 E-bike. V uplynulých dvou závodech se na start postavil Vojtěch Novotný a Hubert Volný. Novotný zatím vede, ale očekává se, že by do Heřmanic mělo dorazit více závodníků na elektrických speciálech. Pokud jich letos zasáhne do seriálu pět, bude třída 50 E-bike vyhlášena i na celkovém vyhlášení.

65 ccm

V pětašedesátkách ještě letos Dominik Hasoň (JB MX Racing) nenašel přemožitele. Má plný počet bodů, je lídrem seriálu a ve stejném stylu bude chtít pokračovat i po zbytek sezóny. Druhé místo drží Patrik Nohavica, který by mohl svádět zajímavé souboje se třetím Josefem Vrtalem (ÚAMK Zejax Motoklub). Oba mají na to, aby bodovali v TOP3. Nepopulární čtvrtou pozici drží po dvou závodech Tomáš Glogar (JB MX Racing). Jako pátý je hodnocen Maxim Zimmerman (MTX Racing Team), který bral závod ve Vranově jako přípravu na ME ve Velkých Uhercích, další účast v nižší kubatuře není potvrzena. Vyrovnané výkony zajíždí Matej Masár ze Slovenska, který drží šestou průběžnou pozici. Sedmý je polský závodník Tymoteusz Dabrowski. Stejně mistrovských bodů má osmý Tadeáš Fíla (Dr.K Racing Team) a devátý Vojtěch Zendulka (Mark 82). Desátý nejlepší je aktuálně Šimon Ochodnický ze Slovenska.

85 ccm

Souboj o nejlepší trojku bude i v Heřmanicích vyrovnaný. V první pětce je hned několik aspirantů na pódium. Národní mistrovství pětaosmdesátek má prozatím jasného držitele červené tabulky. Je jím David Widerwill (Q Racing Team), který by rád uloupil i mistrovský titul. Průběžné druhé místo patří Adamovi Hruškovi (MTX Racing Team), za kterým je se ztrátou šesti bodů Stanislav Pojar. Čtvrtý je po dvou závodech Filip Křivan, za kterým je jenom těsně pátý Matyáš Výleta (KRTZ motorsport). Výleta má výborné starty a druhé rozjížďky. Vojtěch Borovička (ÚAMK Zejax Motoklub) je průběžně na šestém místě. Čtyři body na lepší průběžnou pozici schází sedmému Dominikovi Čižinskému (Testa Racing Team). Nejlepší desítku uzavírá osmý Jan Veselý (JB MX Racing), devátý Martin Smolka (MX Kids Academy Dobřany) a desátý Adam Kameník (JB MX Racing).

Ženy

Červenou tabulku si poprvé z MMČR odvezla Alina Barthel (Motosport Chýnov), která doposud předváděla parádní výkony a zařadila se tak mezi aspirantky na mistrovský titul. Operace kolene ji však vyřadila ze hry do konce sezóny. Přejeme brzký návrat na motorku! Druhé místo aktuálně drží Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing klub), která by mohla zúročit zkušenosti získané z evropských závodů a posunout se do čela tabulky. Nebude to mít jednoduché, protože třetí Lucie Simonová (4 Cross) i čtvrtá Barbora Laňková (Orion Racing Team), jsou letos hodně rychlé. Pátou pozici drží Rakušanka Sarah Schnelzer (PH Racing), která má stejně bodů jako šestá Jana Antošová. Sedmou pozici zaujímá Kristýna Tomišková (Team Motokrosová Škola CZ), osmá je Viktorie Lohniská (MTX Racing Team) a devátá Vanessa Zimmermanová (MTX Racing Team). Nejlepší desítku uzavírá Karolína Boušková (ÚAMK Zejax Motoklub). Počítat musíme také s Elenou Kapsamer (SMX Racing Team Rudník), která se v nových barvách představí na zbývajících závodech MMČR.

125 ccm 2T

Ve dvoutaktních stopětadvacítkách je aktuálním lídrem polský závodník Seweryn Gazda (Motosport Chýnov). Letos předvádí výborné výkony a mistrovský titul je jeho cílem. Skvěle jedoucí Jakub Jakl (Starling Cross Team) je překvapením sezóny, aktuálně drží stříbrnou pozici. Ohrozit by ho mohl Martin Červenka (Orion Racing Team), který se po začátku sezóny začíná rozjíždět. Průběžná čtvrtá pozice patří Tomášovi Ptáčkovi (Cermen KTM Racing Team). Ptáček ve Vranově atakoval pódiové umístění, zvládne svůj výkon zopakovat i v Heřmanicích? Vyrovnané výsledky zajíždí Dominik Kučeřík (Orion Racing Team), kterému patří páté místo. Šestá pozice patří Martinovi Závrskému (NEW2 Project), kterého by mohl v celkovém hodnocení ohrozit sedmý Jan Švandrlík (Q Racing Team). Osmý je Václav Dohnálek, devátý Pavel Tomiška (Team Motokrosová Škola CZ) a David Kadleček (Testa Racing Team) uzavírá desátou pozicí hodnocení třídy.

MX Junior

Adam Dušek (HT Group Racing Team) se stále řadí mezi juniorské závodníky a v seriálu se mu daří, drží první místo s náskokem osmi bodů. U dalších závodníků může pořadím zamíchat účast na ADAC, ale nechme se překvapit, protože bodovat může každý! Aktuálně druhým nejlepším závodníkem je Petr Rathouský (Orion Racing Team), na kterého ztrácí několik bodů třetí Martin Venhoda (Q Racing Team). Čtvrtá pozice patří Jaroslavovi Katriňákovi (SMF). Katriňák ve Vranově vystoupal na pódium a svými výkony se řadí do špičky. Páté místo drží Radim Kraus, se kterým má téměř shodný počet bodů šestý Daniel Mandys (SMX Racing Team Rudník) i sedmý Luděk Černý (MX Team Znojmo). Povedenou sezónu má letos Jiří Hendrych (Anette Racing Team klub). Drží průběžné osmé místo. Do nejlepší desítky ještě nakoukl devátý Jiří Klejšmíd a desátý Jiří Matějec (MX Team Znojmo).

I přes to, že v uplynulých dnech pršelo je stále dost sucho a na většině míst České republiky je zákaz rozdělávání ohně. Prosíme všechny účastníky závodu, aby toto nařízení HZS ČR respektovali a nezakládali oheň v prostorách depa, nekouřili v blízkosti motocyklů atd. Děkujeme za pochopení.

Stejně jako po celou sezónu závodní den začíná volnými tréninky v 7:20. První finálové rozjížďky budou odstartovány v 10:50. Specialitou závodu bude živé vysílání na YouTube, které bude fanouškům do domácího prostředí přenášet Studio4Event. Odkaz na livestream rozešleme před závodem a během závodu ho bude možné najít na sociálních sítích. Přijměte pozvání a přijeďte do Dolních Heřmanic podpořit své favority, oblíbence a všechny juniorské závodníky.

(Pavel Horák)

 

Sdílet