Pětice elektromobilů Peugeot míří do Hustopečí

Po třetím závodě Phoenix Contact Česká Trophy v ecoRally, ve kterém Peugeot reprezentovaly jen dvě posádky, nastoupí do čtvrtého podniku šampionátu opět kompletní sestava tří vozů v barvách trikolory, navíc doplněná o další posily v podobě dvou elektromobilů značky Peugeot: e-2008 a e-208. Oba tyto vozy vyslal do soutěže generální partner značky Peugeot v ecoRally, společnost TotalEnergies. Na AGROTEC Eco Rally Hustopeče se tak o nadcházejícím víkendu Peugeot představí s rekordním počtem soutěžících vozů a s cílem utkat se o pohár výrobců.

Nenapodobitelná krajina jižní Moravy, stejně jako příjemná atmosféra a krásné silnice, po nichž posádky absolvují zkoušky pravidelnosti: 2. ročník AGROTEC Eco Rally má skutečně silné argumenty, aby přilákal soutěžící s elektromobily sejít se o posledním červencovém víkendu v Hustopečích. To platí i pro posádky s elektrickými vozy Peugeot, kterých se na tento podnik sjede pět. Ne všechny sem ale jedou se stejným cílem.

Dvě stálé a zkušené posádky – Kryštof a Nikola Hájkovi a Petr a Martina Vomáčkovi s vozy Peugeot e-208 – budou usilovat hlavně o obsazení stupňů vítězů a získání dalších bodů do národního šampionátu Phoenix Contact Česká Trophy v ecoRally. Dámská posádka s červeným Peugeotem e-208 si stanovila skromnější cíle, a to získat zkušenosti, a hlavně sehrát se jako tým. Jezdkyně Lucie Kudrnovská totiž v Hustopečích odstartuje s novou spolujezdkyní. Tou je zpěvačka Klára Kolomazníková. Přestože je Klára propagátorkou elektromobility, do navigátorského sedadla v ecoRally usedne poprvé.

„Není rozhodně ideální změnit složení posádky v půlce závodní sezóny, nicméně jsem ráda, že se mi podařilo domluvit se s Klárou tak rychle. Zbytek sezóny odjedeme spolu a moc se těšíme na toto společné dobrodružství, hlavně pak na ecoRally Hustopeče. Jižní Morava je totiž pro mě srdeční záležitost,“ přiznává Lucie Kudrnovská.

Také pro další dvě posádky, vyslané na AGROTEC Eco Rally společností TotalEnergies, je tato soutěž premiérou. Bude tak pro ně zřejmě náročné čelit silné konkurenci, která se v české ecoRally postupem času vytvořila, proto bude jejich cílem seznámit se s tímto typem soutěží, objevit potenciál elektrického pohonu či získat zkušenosti pro případnou další účast v šampionátu. Za volant šedého Peugeotu e-208 usedne Roman Bernatík, navigovat ho bude David Spáčil. Pětici vozů doplní elektrické SUV Peugeot e-2008 obsazené posádkou Jozef Opeta – Eva Opetová.

Druhý ročník AGROTEC Eco Rally odstartuje v pátek 28. července 2023 v 18:00 z Hustopečí. Jak bývá u soutěží pravidelnosti zvykem, i tako se pojede za plného provozu. V první etapě odjedou závodníci pět měřených zkoušek, stejně jako ve druhé, která odstartuje v sobotu 29. července v 9:30. Celkem čeká na posádky 238,16 km měřených zkoušek, což představuje včetně přejezdů 309,7 km. Cíl závodu na rampě v Hustopečích je naplánován na 14:30.

Foto a informace k účasti značky Peugeot na ecorally:

@PeugeotEcoRally

# peugeot_ecorally

Kontakt pro tisk:

Peugeot | Stellantis

Radka Matthey \ +420 724 106 111

radka.matthey@p-automobil-import.cz

 

Sdílet