Staněk skokanem dne. V Maďarsku však na body nedosáhl

Český závodník Roman Staněk skončil v hlavním závodu formule 2 na okruhu Hungaroring na 14. místě. Devatenáctiletý pilot týmu Trident startoval kvůli nehodě v kvalifikaci z posledního 22. místa a během závodu tak zvládnul získat alternativní strategií a několika předjížděcími manévry celkem 8 pozic. Vyhrál Australan Jack Doohan a připsal si premiérový triumf v sezoně. V čele šampionátu je i nadále Frederik Vesti z Dánska, který dnes dojel druhý.

Staněk startoval jako jeden z mála pilotů na tvrdší sadě pneumatik a i přesto, že ostatní jezdci se na této sadě gum trápili, tak rodák z Valašského Meziříčí dokázal v prvním kole předjet hned tři soupeře. Na povinnou zastávku v boxech zamířil Staněk až ve 25. kole jako poslední z celého startovního pole a ze třetí pozice se propadnul až na 17. místo. Ve zbývajících kolech dokázal ještě jediný český pilot v doprovodných sériích Formule 1 získat 3 pozice a cílem tak nakonec projel čtrnáctý. V celkovém pořadí se Staněk po druhém závodním víkendu v řadě bez bodu propadl o jedno místo na 18. příčku.

„Opravdu mě mrzí páteční kvalifikace. Jel jsem v ní hranu a jedna chyba mě stála dobré výsledky v závodech. Na Hungaroringu se těžce předjíždí. Dá se říct, že je tady jen jedno hlavní místo na předjíždění. Musím poděkovat týmu, protože už od tréninku jsem byl spokojený s nastavením auta. Nevím, jak moc to bylo vidět v televizi, ale ta rychlost byla i dnes dobrá. Závod byl hodně o práci s pneumatikami, protože degradace tady byla šíleně velká, ale jsme ve formuli 2 a všichni jezdci tady umí pneumatiky šetřit. Jsem moc rád, že jsem mohl v sobotu po sprintu potkat na okruhu fanoušky a moc děkuji všem, kteří za mnou přišli. Za týden nás čeká Spa, kam se hodně těším a doufám, že s týmem budeme mít auto minimálně stejně dobré jako tady,“ sdělil po závodním víkendu Staněk.

Šampionát pokračuje příští týden v Belgii na okruhu Spa-Francorchamps, kde byl Staněk loni ve formuli 3 v obou závodech druhý.

foto: Joan Codina – FotoFormulak.com.

(Tobiáš Malena)

Sdílet