EuroOil team jede na jubilejní Bohemku

Mistrovství České republiky v rallye pokračuje pátým dějstvím tentokrát na slavné Rallye Bohemia, která při letošním ročníku slaví 50-tiny. Václav Pech jun. s Petrem Uhlem, kterým se podařilo po dramatickém souboji s Honzou Kopeckým zvítězit na předchozí rallye v Hustopečích, budou na startovní rampě s číslem 2 mezi jejími prvními gratulanty.

Jubilejní Bohemia Rallye má pro návštěvníky připravený bohatý doprovodný program, který začíná již v pátek odpoledne na Autodromu v Sosnové, kde se odehraje i první rychlostní zkouška. Samotná soutěž je pak rozdělena do tří dnů a má 12 RZ. „Čeká nás další těžký závod, ke kterému vzhlížíme s velkým respektem. Vždy když můj táta začne vyprávět o Bohemce, kterou jezdil v 70 a 80 letech, hltám každé jeho slovo a snažím se do té doby vžít. Tenkrát se soutěž jela také 3 dny, ale měla skoro 50 rychlostek. Jelo se v podstatě nonstop a posádkám zbyly na spaní třeba jen 2 hodiny. Ujelo se tolik kilometrů jako má polovina celého současného šampionátu. Střídal se asfalt se šotolinou a mechanici se s doprovodnými vozy přesouvali za každou rychlostní zkoušku. Tam rozbalili provizorní servis, za 5 min. závoďáka zkontrolovali, dotankovali, přezuli gumy, sbalili servis a spěchali na další zkoušku, kde se vše opakovalo. Za celý závod toho také moc nenaspali. Dnes mluvíme o těžké Bohemii, ale absolvovat třeba tu před 40 lety, kdy se ještě jmenovala Rallye Škoda, si neumím vůbec představit. O to víc to rád poslouchám, čtu a obdivuji, “ popisuje Pech jun.

Rallye Bohemia odstartuje v pátek 7.7. v 16:30 hod na náměstí v České Lípě a posádky poté absolvují úvodní RZ na závodišti v Sosnové. Servisní areál je umístěn tradičně na letišti v Hoškovících, kde budou závodní speciály nocovat na uzavřeném parkovišti. První posádka projede cílovou rampou po ujetí 468 km tratě v neděli 9.7. krátce po 14 hodině na Staroměstském nám. v Mladé Boleslavi.

EuroOil team zve všechny fanoušky motorsportu na 50. Rallye Bohemia.

www.vaclavpech.cz

www.vaclavpech-fanclub.cz

 

Sdílet