Jan Kopecký: „Rally Bohemia je pro mě druhou domácí soutěží“

Pro Agrotec Škoda Rally Team, za který Jan Kopecký s Janem Hlouškem již třetím rokem úspěšně startují, je domácí soutěží Rally Hustopeče. Z osobního hlediska pak bere Jan Kopecký za domácí Rally Bohemia.

Má k tomu dva důvody. „Mám to sem z domova nejblíže,“ začíná s lehkým úsměvem vysvětlovat Honza. „Především je to ale díky dlouholeté a úspěšné spolupráci s týmem Škoda Motorsport, pro kterou je to domácí soutěž. Není proto divu, že to tak cítím i já.“

Jan Kopecký je nejúspěšnějším jezdcem historie Rally Bohemia, která letos slaví jubilejní 50. ročník. Zajímavé je i to, že v Mladé Boleslavi pokaždé viděl cíl při celkem 15 startech.

„Letos očekávám velmi tvrdé souboje už od páteční speciálky v Sosnové. Sobotní etapu známe všichni velmi dobře, v neděli by asi všechny posádky ocenily, kdyby rychlostní zkouška Zvířetice byla v lepším stavu než loni. Čeká nás krásná a náročná soutěž s bohatým doprovodným programem a já bych chtěl všechny fanoušky do Mladé Boleslavi a okolí pozvat. Naším cílem je bojovat o absolutní prvenství a přidat další důležité body českého šampionátu. Tak přijďte podpořit nejen nás, ale i další posádky, zve k návštěvě Rally Bohemia Jan Kopecký.

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.

(Agrotec Škoda Rally Team)

Sdílet