HT WOOD MM ČR V MOTOKROSU JE ZA POLOVINOU SEZÓNY

Čtvrtý závod HT WOOD MM ČR motokrosu v Petrovicích u Karviné přinesl spoustu zajímavých momentů, mezi které můžeme zařadit i pády, předjíždění, chvíle radosti i smutku. Jezdci předvedli srdnaté výkony, které sledovalo velké množství diváků podél celé trati. Petrovice tak potvrdily statut hojně navštěvovaného závodiště. Zároveň jsme se přesunuli za polovinu kalendáře a můžeme jen předpokládat, jak se výsledky jednotlivých jezdců vyvinou v následujících závodech.

MX1

Na nejvyšší pódiové umístění vystoupal v Petrovicích slovenský reprezentant Šimon Jošt (Osička MX Team), kterému trať sedla a dokázal druhou jízdu ovládnout. Už v té první ukazoval dobrou rychlost a byl na dostřel Jakubovi Terešákovi (HT Group Racing Team). Terešák získal stejný počet bodů a bral druhé místo. V průběžném hodnocení zůstává na prvním místě s náskokem osmi bodů. Druhé pódiové umístění zaznamenal v letošní sezóně Dušan Drdaj. Drdajovi lépe sedla druhá rozjížďka, ve které se mu podařil i start. Se šestatřiceti body skončil třetí. Čtvrté místo bral po vyrovnaném výkonu Rakušan Michael Kratzer (KRTZ motosport). Umístění na stupních vítězů chtěl bezesporu získat Boris Maillard (KRTZ motosport) z Francie. Maillard v první jízdě upadl po startu a z posledního místa se dokázal prokousat až na trojku, v jízdě druhé skončil za očekáváním a celkově bral pátou pozici. Šestým nejlepším závodníkem byl Rudolf Weschta (AIR Power s.r.o.). Maximem, které dokázal František Smola (Effective Racing Team) tentokrát vyzávodit, bylo sedmé místo. Osmým nejlepším závodníkem se stal Tomáš Pala, který se skvěle předvedl hlavně v první jízdě. Chybělo mu málo k tomu, aby bral body za třetí místo.

MX2

Nejvíce bodů z Petrovické závodu dokázal vytěžit slovenský závodník Tomáš Kohút (Osička MX Team). Kohút ukázal své zkušenosti a sílu, když dokázal v závěru první jízdy předjet rychlého Adama Duška (HT Group Racing Team). Právě druhému Duškovi sedl závod v Petrovicích nejlépe, jak mohl. Bral dvě druhá místa. Na třetí pozici se v závodě probojoval Martin Krč, kterému sice nevyšla první jízda, ale chuť si zpravil v jízdě druhé. Odměnou mu je pozice lídra v hodnocení seriálu. Pouhý bod chyběl Martinovi Venhodovi (Q Racing Team) na umístění na pódiu. Musel se tak spokojit s nepopulární bramborovou pozicí. Celkově pátý skončil Vítězslav Marek (Cermen KTM Racing Team), který potrápil soupeře se svou stopětadvacítkou. Se šestým místem není spokojen Daniel Mandys (SMX Racing Team Rudník), který udělá maximum pro to, aby byl ve Stříbře na lepší pozici. Sedmé místo bral po vyrovnaném výkonu Petr Rathouský (Orion Racing Team). Trať v Petrovicích dobře zná Jaromír Steiger (Hrabica Motocross Team), který to potvrdil v obou rozjížďkách. Odměnou mu bylo celkové osmé místo.

85 ccm

Vítězství si z východního cípu republiky odvezl David Widerwill (Q Racing Team). David zvládl i přes poranění ruky zvítězit v obou rozjížďkách a upevnit si tak vedení na čele. Aktuálně drží náskok se sedmadvaceti body. Nejlepší letošní výkon předvedl stříbrný Filip Křivan. Sedla mu zejména druhá jízda kde ukázal, že patří do české juniorské špičky. Třetí místo si odvezl Adam Hruška (MTX Racing Team), na kterého nestačil polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR). Čtvrtému Masarczykovi fandilo podél trati velké množství fanoušků a chybělo málo k tomu, aby se postavil na pódium. Páté místo bral Matyáš Výleta (KRTZ motorsport), který potvrdil, že mu lépe vyhovují druhé jízdy. S výkonem z Petrovic bohužel nebude spokojený Stanislav Pojar, pro kterého bylo maximem šesté místo. Sedmý skončil Mark Tanneberger z Německa a osmičku nejlepších uzavřel Martn Smolka (MX Kids Academy Dobřany)

Veterán               

Petr Bartoš (Orion Racing Team) si po zranění v Pacově připsal plný počet bodů a v Petrovicích se soustředil jen na veteránskou třídu. Dva body mu však stále na čele průběžné tabulky schází. Celkově druhý Martin Žerava (KRTZ motorsport) tak do Stříbra přijede znovu s červenou tabulkou. V Petrovicích ukázal srdnatý výkon a Bartošovi nedaroval nic jen tak. Se třetím místem se musel znovu smířit Michal Votroubek (LUKA motocross team), který před závodem změnil své týmové působiště. Čtvrtá pozice připadla letošnímu novému veteránovi Martinovi Trávníčkovi. Pátým nejlepším byl jihočeský závodník Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team). Na šestého Vladislava Mužíka (Motosport Chýnov v AČR) nestačil sedmý Stanislav Horský (Motosport Chýnov v AČR) ani osmý David Homola.

Ve třídě Veterán nad 50 let zvítězil s plným počtem bodů Jaroslav Ficenec, druhý skončil Rostislav Hlaváček (DB Project) a třetí místo bral Miroslav Kurka.

Po dvouměsíční letní přestávce se HT WOOD MM ČR motokrosu přesune v neděli 3. září 2023 na trať ve Stříbře. Stříbrská trať je proslavena skokem přes silnici a každoročně se zde schází početná fanouškovská skupina. Jezdci se tak budou moci těšit na podporu publika a návrat západočeské tratě do kalendáře seriálu.

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

 

Sdílet